Téměř dva roky po svém uvedení na trh hra Assassin’s Creed Valhalla, která byla již při svém vydání velmi masivní, dostávala neustálý přísun nového obsahu, a přestože se tento proud brzy zastaví, vypadá to, že zbývá doručit ještě pár velkých obsahových doplňků.

Jedním z nich je Forgotten Saga, bezplatný roguelitový režim, který byl oznámen na začátku roku.

Před svým spuštěním později v létě Ubisoft vydal dlouhé nové video s podrobnostmi o Forgotten Saga, které poskytuje přehled o tom, co lze očekávat. Hráči znovu vstoupí do kůže Odina a ocitnou se v Niflheimu, kde budou muset překonat řadu výzev. Ve čtyřech oblastech říše bude spousta tajemství, která je třeba odhalit, stejně jako výkonnější vybavení, se kterým můžete najít a upravit svůj build. To, jakou zbraň použijete, se bude při každém běhu lišit, ale je zajímavé, že vaše vybavení se bude přenášet napříč jednotlivými běhy.

Přečti si  Assassin's Creed Mirage se inspiruje u Assassin's Creed Unity, potvrzuje vývojář

Forgotten Saga dělá zajímavé věci i svým designem. Na první pohled klade velký důraz na rozvětvení cest, které neumožňují backtracking a nutí hráče rozhodovat se, jak postupovat vpřed. Mezitím je zde také faktor rizika/odměny, který se podílí na dalších rozhodnutích, například zda chcete jít přímo vpřed, nebo zda chcete prozkoumat oblast dále a riskovat ztrátu zdraví proti většímu počtu nepřátel, abyste hledali lepší kořist.

Video se také zabývá věcmi, jako jsou odemykání dovedností a zastřešující postup, bossové, vedlejší úkoly a další. Podívejte se na to níže.

Assassin’s Creed Valhalla je k dispozici na PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One a PC. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno