Herní značka společnosti ASUS, Republic of Gamers, oznamuje , že vydá první herní monitor s certifikací HDMI 2.1 na světě, který nabízí velikost obrazovky až 43 palců.

Tato certifikace HDMI 2.1 prošla všemi testy kompatibility a ověřování, které provedla Allion Labs, Inc.

ASUS představuje první certifikaci HDMI 2.1 na světě, která obsahuje rozlišení 4K a obnovovací frekvenci až 120 Hz.

Nový monitor ROG bude kompatibilní s konzolemi nové generace s certifikací HDMI 2.1. Port HDMI 2.1 poskytuje plnou šířku pásma až 48 Gbps pro podporu 4K UHD nebo rozlišení 3 840 x 2 160. Displej také nabízí obnovovací frekvenci až 120 Hz.

Allion Labs, Inc je mezinárodní společnost, která se specializuje na testování výrobků. Viceprezident pro loga a HW Validation Consulting ve společnosti Allion Labs, Brian Shih, uvedl: „ROG je prvním partnerem, který poskytuje certifikaci herního monitoru HDMI 2.1 pro certifikaci. Jako přední testovací laboratoř na světě je naším úkolem zajistit produkty služby před jejich spuštěním. Jsme nadšeni, že jsme součástí úspěchu ROG a tohoto průkopnického herního monitoru. “

Přečti si  Hrajte déle a lépe než vaši soupeři s myší RAZER OROCHI V2

Allion Labs podrobili tento monitor velkému počtu různých testů, včetně testů FRL Electrical, FRL Pixel Decoding a FRL Protocol. Všechny tyto testy jsou označeny jako testy FRL (Fixed Rate Link) a zajišťují, že tento monitor bude plně kompatibilní s nadcházejícími zařízeními HDMI 2.1.

Tento monitor přichází těsně před vydáním Xbox Series X a PlayStation 5, které budou vydány koncem tohoto roku. Plánuje se, že ROG vydá tři různé modely, které mají různé velikosti obrazovek od 27, 32 a dokonce 43palců. Rozmanitost velikostí znamená, že pokud herní nastavení vyžaduje menší monitor, ale chce špičkové rozlišení a obnovovací frekvenci, mohou si koupit jeden z monitorů v menší velikosti.

Bohužel zatím nejsou známé další podrobnosti, jako například cena, seznam všech portů a druh panelu, kterým bude monitor osazen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno