Po dlouhém projednání výbor australského parlamentu doporučuje přísnější předpisy a další případné kroky pro loot boxy.

Mezi mnoha změnami, které přinesla éra live-service her jsou loot boxy a mikrotransakce, které k dnešnímu dni patří stále mezi kontroverzní témata. V poslední době čelili vývojáři Dead or Alive 6 masivnímu odporu fanoušků k mikrotransakcí, které by změnily barvu vlasů charakterů. Tyto strategie zpeněžování však upoutaly pozornost národních vlád, jako je australský parlament, který v reakci na tuto otázku nedávno zahájil rozsáhlé vyšetřování.

Státní výbor Sněmovny reprezentantů pro sociální politiku a právní záležitosti nedávno ukončil šetření v oblasti hazardních her a pornografie v digitální oblasti. Zatímco v některých zemích nejsou loot boxy klasifikovány jako hazard, jejich náhodný obsah vedl úřady, jako je belgická vláda, k tomu, že po dospění k závěru, že loot boxy jsou jistou formou online hazardu, usilovaly o právní kroky omezující tyto praktiky ve hrách.

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

Ve své závěrečné zprávě státní výbor dospěl k závěru, že považuje loot boxy za „simulaci hazardní hry“ a potvrdil obavy, že tyto mikrotransakce mohou sloužit jako „brány“ ke škodlivějším návykům a důsledkům. Ve snaze zabránit dětem v účasti na hazardních hrách doporučuje, aby australský parlament zavedl povinné věkové kontroly u loot boxů a aby na hry, které nabízejí jakoukoli formu mikrotransakce, včetně skinů a jiné kosmetiky, používaly obecné výstražné štítky. Výbor své rozhodnutí odůvodnil závěrem, že loot boxy mohou vést k závislostem mládeže na hazardních hrách.

Ačkoli je závěr australského parlamentního výboru logický a vychází z předchozích právních rozhodnutí, zdá se, že dorazil příliš pozdě. Několik hlavních vývojářů a bestsellerů, jako je Fortnite a Destiny 2, se po minulých kontroverzích již přesunulo k monetizačnímu modelu v podobě battle passu.

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

Ačkoli australský parlament dosud nepodnikl žádné právní kroky, aby posílil doporučení uvedené v této zprávě, je uznání loot boxů, jako formy hazardu obrovským krokem vpřed pro všechny, kteří bojují za odstranění mikrotransakcí z her. Doufejme, že podobné kroky přimějí vývojáře a vydavatele ke konverzaci, která by vedla dosažení rovnováhy mezi spokojeností hráče a ziskem společností.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno