BioWare se loučí s dalším významným vývojářem, kterým je James Ohlen, který ve studiu pracoval jako hlavní designér na Baldur’s Gate II, Neverwinter Nights, Star Wars: KOTOR a Dragon Age: Origins a pracoval i jako režisér Star Wars: The Old Republic.

V posledních letech vedl vývoj projektu Shadow Realms v BioWare Austin, který byl následně v roce 2015 zrušen a nahrazen hrou AnthemNetřeba dodávat, že jeho odchod je pro BioWare docela velkou tvůrčí ztrátou.

Ohlen svůj odchod do vývojářského důchodu oznámil prostřednictvím Twitteru.

Po 22 letech jsem odešel z BioWare. Miloval jsem svůj čas strávený na projektech Anthem, Star Wars, Dragon Age a Dungeons and Dragons. Ale potřebuji si již udělat přestávku od tohoto průmyslu a pracovat na něčem trochu menším a více osobnějším.

Jak se zdá, tak Ohlenovým dalším projektem je kniha nazvaná Dungeons & Dragons, Odyssey of the Dragonlords.

Ohlen je jedním z několika producentů BioWare, kteří opustili studio v posledních letech a přidává se tak ke jménům jako: Mark Laidlaw, David Gaider , Drew Karpyshyn a Aaryn Flynn. Abychom ale byli fér, tak do studia se nedávno vrátil generální manažer Casey Hudson. 

Po neúspěchu Mass Effect: Andromeda, nyní studio vsadilo vše na ambiciózní multiplayerový akční RPG projekt Anthem, který zřejmě rozhodne o dalším osudu studia.

Anthem vychází na PC, PS4 a Xbox One 22. února. 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno