Podle posledních fiskálních výsledků Activision Blizzard ztratil Blizzard za poslední tři roky zhruba 29% své hráčské základny.

Na pokles poukázal MassivelyOP , který poznamenal, že Blizzard začal rok 2018 s aktivní základnou hráčů 38 milionů hráčů. Od prvního čtvrtletí roku 2021 tento počet klesl na 27 milionů.

Activision Blizzard nedávno zveřejnil finanční výkaz za rok 2021, který pokrývá všechny části společnosti. Zatímco čísla jsou dobrá, čísla Blizzardu jsou nejméně působivá. Studio vykázalo 7% nárůst tržeb ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, přičemž nárůst byl připsán HearthstoneWoW Classic a Shadowlands. Pokud vás zajímá, jak může Blizzard vydělávat více peněz na menším počtu hráčů, je to pravděpodobně kvůli COVID-19, kde spousta lidí tráví více času a peněz videohrami.

Stojí za zmínku, že pokles základny hráčů Blizzardu není zcela neočekávaný. World of WarCraft je stále celkem dobrý, ale hra je stará 17 let, stejně jako většina ostatních titulů Blizzardu. Studio od vydání Overwatch v roce 2016 nevydalo opravdu novou hru a pravidelné aktualizace tohoto titulu se zastavily, takže Blizzard se může soustředit na Overwatch 2 .

Toto prohlášení má pro Blizzard některé dobré zprávy. Hráči nabídli „velmi pozitivní zpětnou vazbu“ během nedávných testů hry Diablo 2: Resurrected a vydání Diablo Immortal je naplánováno na konec tohoto roku. O datech vydání Overwatch 2 nebo Diablo 4 však stále nepadlo ani slovo.

 

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno