Ale akcionáři schválili nezávazný návrh, aby společnost Activision Blizzard veřejně informovala o svých snahách v boji proti obtěžování.

Výroční zasedání Activision Blizzard včera skončilo, zde byl Bobby Kotick znovu zvolen do představenstva společnosti spolu se všemi předchozími členy představenstva.

Podle podání SEC a vlastních webových stránek společnosti hlasovali akcionáři 91 procenty ve prospěch současného představenstva Activision Blizzard navzdory výzvám po Kotickově rezignaci uprostřed probíhajících soudních sporů a několika zprávách obviňujících Koticka z přímé účasti na diskriminaci a obtěžování.

Zdá se však, že akcionáři Activision Blizzard nejsou se současným stavem zcela spokojeni. Akcionáři hlasovali 67 procenty pro nezávazný návrh státu New York, podle kterého by společnost měla zveřejňovat výroční zprávy o nevyřízených stížnostech na sexuální zneužívání, obtěžování a diskriminaci, odhad peněžního vyrovnání a aktualizace o snahách Activision Blizzard tyto problémy řešit.

Přečti si  F1 22 dominuje týdennímu prodejnímu maloobchodnímu žebříčku Velké Británie

Společnost Activision Blizzard uvedla, že „pečlivě zváží návrh na zlepšení budoucích zveřejnění“, ale zastavila se před souhlasem s plnou implementací návrhu.

Minulý čtvrtek společnost Activision Blizzard oznámila, že po interním vyšetřování nenašla žádné důkazy o „ rozsáhlém obtěžování nebo systémovém obtěžování “. A to navzdory probíhajícímu soudnímu sporu ze strany kalifornského DFEH, který společnost obviňuje z „kultury frat boy na pracovišti“, neoprávněnému soudnímu řízení o úmrtí, které bylo později staženo, a zprávě z The Wall Street Journal obviňující Koticka z přímé účasti na několika případech obtěžování.

Kromě znovuzvolení současné rady akcionáři také hlasovali 88 procenty pro úrovně odměn pro vedoucí pracovníky. Pouze pět procent akcionářů podpořilo návrh, který by jmenoval zaměstnance Activision Blizzard do představenstva, což je návrh, s nímž se představenstvo také jednomyslně shodovalo.

Přečti si  Ubisoft do her zahrne klimatické problémy

Do Activision Blizzard může ještě přijít větší zastoupení zaměstnanců. První odborová organizace společnosti, Game Workers Alliances, se nedávno vytvořila z pracovníků QA společnosti Raven Software. Odbor byl oficiálně uznán Národním úřadem práce a Activision Blizzard potvrdil svůj zákonný požadavek zapojit se do „ vyjednávání v dobré víře “ s rodícím se odborem. Microsoft se také zavázal k neutralitě po akvizici společnosti Activision Blizzard v dohodě za 70 miliard dolarů, která by měla být uzavřena příští léto.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno