Protože COVID-19 ovlivňuje téměř všechny herní studia a vydavatele, generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick říká, že většina jejich titulů je stále na dobré cestě k vydání.

V rozhovoru s CNBC, Activision Blizzard CEO Bobby Kotick říká, že většina jeho her je na cestě k vydání i přes situaci kolem COVID-19.

Když byla položena otázka, zda má práce z domova dopad na vývoj her společnosti Activision, Kotick odpověděl: “Většina věcí, které máme ve výrobě a vývoji, je zatím na dobré cestě. Ale situaci budeme muset vyhodnotit za měsíc a za tři měsíce.” 

Activision vydal Call of Duty: Warzone, novou free-to-play Battle Royale hru v sérii. Přičemž od jejího vydání si hru vyzkoušelo již více než 50 miliónů hráčů. Kromě Call of Duty: Warzone, Kotick říká, že hry jako Candy Crush si vedou dobře a vidí rekordní úroveň zapojení hráčů, kteří využívají možnosti bavit se doma. 

Kotick také uvedl, že povzbudili zaměstnance k tomu, aby upgradovali své domácí širokopásmové připojení na službu s nejvyšší šířkou pásma, na náklady společnosti. Dále dali zaměstnancům domů k  dispozici vybavení, takže všichni v oblasti vývoje softwaru, uměleckých nebo animačních funkcí mohou pracovat z domova. Ovšem CEO Activision Blizzard si zatím netroufá odhadnout, jak velký dopad toto vše bude mít na vývoj her pro příští rok.

Přečti si  Mass Effect: Legendary Edition možná dostane multiplayer pro Mass Effect 3

Uvidíme, jak moc se nakonec celá situace dotkne například údajně připravovaného rebootu Call of Duty: Black Ops.

Call of Duty: Warzone je nyní k dispozici zdarma na PlayStation 4, Xbox One a PC. 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno