Po včerejším velkém představení her pro Xbox se společnosti Microsoft a Activision plně věnovaly tomu, co bude jistě největší hrou roku, a to Call of Duty: Black Ops 6 ve svém vlastním Directu.

Po několika otřesných letech pro sérii CoD to vypadá, že se jedná o hru, na kterou fanoušci čekali, s ambiciózní kampaní, významnými aktualizacemi základní hratelnosti, návratem zombíků a dalšími novinkami. Na celý Call of Duty: Black Ops 6 Direct se můžete podívat níže, pokud máte zhruba 25 minut času, nebo můžete sjet dolů pro naše shrnutí důležitých bodů.

Kampaň

Přímý přenos Call of Duty: Black Ops 6 poskytl podrobný pohled na kampaň hry, za kterou stojí Raven Software společně s Treyarchem. Vypadá to na jednu z nejzajímavějších kampaní CoD za poslední dobu, která oživuje prostředí počátku 90. let a do níž se vrací Frank Woods upoutaný na invalidní vozík, který působí jako jakýsi mentor nového Troye Marshalla a nového týmu. A ano, vrací se i Russell Adler.

Co se týče hratelnosti, Raven slibuje otevřenější mise s různými způsoby, jak dosáhnout svých cílů, z nichž některé nezahrnují boj. Ano, v některých scénářích se skutečně budete moci prokecat. K dispozici bude také nové centrum kampaně Safe House, do jehož okolí se budete vracet mezi jednotlivými misemi. Zde je trochu více podrobností o příběhu kampaně.

Zdroj: Activision

Black Ops 6 spojuje bohatou a drsnou historii předchozích dílů Black Ops s vracejícími se i novými odvážnými postavami – a veterán Frank Woods je průchozí linií našeho příběhu. Napříč kampaní uvidíme Woodsovu odlišnou stránku po jeho traumatickém zranění z rukou Raula Menendeze. Byl stažen z terénu a vy s ním budete komunikovat, jak si zvyká na novou roli v rámci CIA.

Jeho chráněncem je Troy Marshall, který si v terénu udělal jméno. Marshall je metodický vůdce, který se řídí silným morálním kompasem. Brzy si uvědomí, že si musí navzájem důvěřovat, aby přišli na kloub tomu, co se děje, a to bez jakýchkoli obvyklých prostředků. Musí si vytvořit vlastní tým zběhlých agentů a naverbovat dvě nové zajímavé postavy Felixe Neumanna, technického génia, a Sevatiho Dumase, tajemného zabijáka.

Do boje se vrací směs nových i známých tváří a také legendární divoká karta – vrací se nechvalně proslulý Russell Adler! Ačkoli jeho věrnost a motivace zůstávají nejasné, tento bývalý spojenec se možná stal novým a hrozivým nepřítelem.“

A zde je několik podrobností o rozmanitosti kampaně a otevřenějším přístupu k cílům…

„Různorodost misí je ve zvráceném, tajném světě Black Ops 6 klíčovou složkou. Společnost Raven Software vytvořila jednotlivé mise od základu, přičemž každá z nich nabízí také rozmanité metody, jak k nim přistupovat a jak je plnit.

V jedné misi například proniknete do starého kanalizačního systému pod honosným kasinem v jižní Evropě a tyto katakomby jsou jednou z mnoha lokací, které jsou ideální spíše pro stealth, kde je slyšet jen tlumený křik nebo krkolomné pády nepřítele, než se takticky přemístíte nahoru a provedete odvážnou loupež v samotném kasinu. Jiné oblasti jsou vhodnější pro rozsáhlé bitvy, například útok na palác v irácké poušti.

Přečti si  Mario and Luigi: Brothership oznámeno, na trh se dostane v listopadu tohoto roku
Zdroj: Activision

Omnimovement a aktualizace hry

Společnost Treyarch také výrazně přepracovává základní hratelnost hry Call of Duty: Black Ops 6, a to díky novému systému Omnimovement. Ten hráčům umožňuje provádět nové, realističtější pohyby, jako je sklouznutí, střemhlavý let a střelbu, sprint v libovolném směru, střelbu, kotoul a manévrování v leže a další. „Inteligentní pohyb“ znamená, že to vše lze provádět i s menším počtem stisků tlačítek.

Poprvé v historii mohou hráči sprintovat, klouzat a potápět se v libovolném směru (dopředu, do strany a dozadu) a pohybovat se jako pravý akční hrdina Black Ops. Tato inovace okamžitě umožňuje hráči pohybovat se jako nikdy předtím a plynule řetězit bojové manévry, jako je klouzání, potápění a nově vylepšená pozice vleže na zádech, a to vše s plným rozsahem pohybu 360 stupňů.

Pokud můžete sprintovat v jakémkoli směru, pak z toho logicky vyplývá, že se můžete také klouzat a potápět v jakémkoli směru. Tím se otevřel svět nových pohybových možností. Po spuštění jednoduchého – a nesmírně poutavého – prototypu tým okamžitě věděl, že jde o mnohem víc než jen o skromné vylepšení způsobu manévrování Operátora v boji.“

Přečti si  Klip k Indiana Jones and the Great Circle ukazuje Stealth

Mezi další významná vylepšení hratelnosti patří možnost plně si přizpůsobit HUD a nepřátelé, kteří mají pokročilejší umělou inteligenci a více oblastí zásahu, což bude mít za následek realističtější animace smrti. Zajímavé je, že hra bude také vylepšovat svou vizuální stránku pomocí streamování textur v cloudu, což znamená, že ano, budete potřebovat online připojení i při hraní kampaně pro jednoho hráče.

Multiplayer

Společnost Activision si zatím nechává informace o tradičním Mutliplayeru pro pozdější odhalení, ale slibuje 16 zcela nových map při uvedení na trh (žádné remastery). Vrátí se také režim Theater, který zachytí vaše nejlepší momenty. Více informací o multiplayeru se dozvíme 28. srpna.

Zdroj: Activision

Zombies

Nakonec se vrací tradičně hra Zombies odehrávající se v jednotlivých kolech s pokračováním příběhové linie Dark Aether. Treyarch slibuje dvě zcela nové mapy, které budou nepochybně plné obvyklé řady easter eggů.

Předobjednávky hry Call of Duty: Black Ops 6 jsou již spuštěny a každý, kdo za ně zaplatí, získá předčasný přístup do bety a balíčku Woods Operator. K dispozici je také edice Vault za 100 dolarů, která obsahuje následující dodatečný obsah…

Zdroj: Activision
  • Obsah „BlackCell“ včetně — plného Battle Passu s přístupem k více než 100 odměnám, 1 100 okamžitě odemčených bodů COD, 20 úrovní Battle Passu, okamžitě odemčeného exkluzivního obsahu BlackCell a speciálních variant BlackCell skinů operátorů Battle Passu, modrotisků zbraní.
  • Balíček operátorů Hunters vs. Hunted.
  • Kolekce zbraní Mastercraft.
  • Balíček GobbleGum Pack.

Call of Duty: Black Ops 6 vychází 25. října na PC (přes Steam, Battle.net a Microsoft Store), Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 a PS5. Předplatitelé služby Game Pass Ultimate získají přístup ke kampani, zombíkům a multiplayeru na všech platformách, zatímco předplatitelé služby Game Pass PC získají přístup ke všem režimům pouze na PC. Pokud nejste předplatiteli Game Pass Ultimate nebo PC, přístup je rozdělen mezi standardní Game Pass pro konzole (kampaň) a Game Pass Core (zombie a multiplayer).

V předchozích zprávách bylo také odhaleno, že hra bude vyžadovat neustále připojení k internetu a to ve všech herních režimech, více o tom zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno