Skin v Call of Duty: Modern Warfare odkazující na americko-mexickou hranici je po předchozí kontroverzi odstraněn ze hry.

Skin patřil operátorovi Waynovi “D-Day” Davisovi a byl pojmenován “Border War,(pohraniční válka)” a odkazoval na politiku mezi USA a Mexikem.

Když byl D-Day tímto skinem vybaven vypadal jako parodie na pohraniční hlídku. Skin měl dříve i pochybný popis „Ukažte jim chybu jejich cesty a donuťte je zaplatit.“

Skin operátora a jeho popis byly vzhledem ke kontroverzi kolem pohraniční politiky USA pro jistotu odstraněny. Toto odstranění přichází několik týdnů poté, co se Infinity Ward zbavilo gesta “Okay”, nenávistného symbolu mezi bílými nacionalisty v Call of Duty: Modern Warfare a Warzone. 

Infinity Ward si pravděpodobně myslí, že skin Border War by mohl vyvolat podobné pocity jako zmíněné gesto. Akce Infinity Ward zde naznačují, že herní průmysl se stále zabývá odstraňováním toxicity a nepříjemného obsahu z her.

Přečti si  Odhalení Bettlefieldu 6 bylo zdánlivě teasováno na červen

Spolu se společností Infinity Ward postupovalo několik dalších společností v herním průmyslu k odstranění případů zánětlivého obsahu v jejich hrách. Například, policejní auta byla odstraněna z Fortnite uprostřed protestů Black Lives Matters a Twitch odstranil policejní emoce z její platformy.

Call of Duty: Modern Warfare a Warzone jsou nyní dostupné na PC, PS4 a Xbox One.

2 KOMENTÁŘE

  1. Hej tohle už je tak ubohý a k smíchu… aby se ty ubrečený detičky neposraly.. kvůli zakleknutymu parazitovi takové opatření a vše jen omezovat a zakazovat.. To je fakt ubohost

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno