Cena PS5 ve výši 399 $ za digitální vydání a 499 $ za „Blu-ray Edition“ rozhodně pomohla k tomu, aby byla konzole nové generace Sony v prodejích tak úspěšná.

V rozhovoru pro EDGE ( leden 2021, vydání 352 ) prezident a generální ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment Jim Ryan odhalil, že o ceně PS5 bylo rozhodnuto před Covidovím lockdownem a nikdy se nezměnila.

Opravili jsme naši produktovou řadu koncem loňského roku. Naše preferované ceny byly stanoveny počátkem tohoto kalendářního roku, před lockdawnem. Ne, ne, cena se během roku nezměnila. Byli jsme schopni spustit PlayStation 5 za 399 $, 399 €, s veškerým výkonem a sadou funkcí, které má konzola, za stejnou cenu, jakou jsme spustili PS4 již v roce 2013. To bylo pro nás důležité a my jsme velmi rádi, že jsme to dokázali. 

Ryan zdůraznil, že po skvělém startu PS5 dostane tato next-gen konzole také od příštího roku velké tituly, které dorazí mnohem dříve než na PS4.

Další věc, kterou bych řekl, je, že sestava 2021 je také na jiné úrovni, než jakou jsme kdy viděli. Lidé oprávněně poukazují na naše první hry Worldwide Studios jako na jednu z rozhodujících věcí pro generaci PS4. Méně se však hovoří o tom, že skvělé first party tituly přišly ve druhé části cyklu. Tentokrát budeme mít hry těchto kvalit mnohem dříve.

Je to zajímavý komentář od Jima Ryana, protože jeho protějšek z Microsoftu Phil Spencer uvedl, že sestava pro Vánoce 2021 bude důležitější než letošní.

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

Vypadá to, že jak Microsoft, tak Sony se chystají vydat v příštím roce spoustu velkých first party titulů, což je pro hráče jistě skvělá zpráva. 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno