Před pár týdny vyšlo nové rozšíření pro jednu z nejznámějších strategických her současnosti Civilization v pořadí již šestý díl. Co nám tento doplněk přináší, co stojí a zda se vyplatí jej koupit koupit se dozvíme o pár řádků níže.

Civilizace, neboli Civka, nabízí již odjakživa velmi komplexní, strategický, tahový zážitek po hexagonových polích, kde vítězství nemusí skončit jen dobýváním. Nyní tu máme nové DLC Gathering storm, které nám přidává spousty novinek, které hru velmi krásně oživí.

Asi největším lákadlem a změnou bude interaktivní prostředí. Nyní si budete muset dávat pozor, na které hexe postavíte svoji univerzitu, jelikož sousedící sopka může způsobit výbuch, který rozhodně nebude lidem prospěšný. Stejně jako exploze sopek nás nově přivítají i sněhové a písečné bouře, tornáda, hurikány a různá období, jako například kompletní sucho, které přetrvává několik kol.

Očekávejte taktéž rapidní změnu surovin, kdy každé surovinové pole skutečně těží to co má a skladujete si tak určité množství, se kterým můžete obchodovat. Do teď to fungovalo tak, že pastvina s koni se počítá jako 1 kůň a když jste potřebovali jízdu se spotřebou dvou koní, tak jste museli nalézt druhou pastvinu… Teď už to je tak, že vám každé kolo přibude jeden kůň do zásoby.

Přečti si  Remnant: From the Ashes dostane aktualizaci pro PS5 a XSX / S 13. května

Obrovskou změnou jsou světové kongresy, které jednou za čas interagují se všemi hráči, aby se účastnili sympózia, kde rozhodnou co se bude dít dále. Někdo je až moc silný, agresivní a roztahuje se kam nemá? Nevadí, vyhlásíme mu všichni válku a za každé dobyté město do dvaceti tahů získáme body popularity. Stejně tak se může jednat o mírové dohody, těžbu surovin a spousta dalšího. Čím jste navíc oblíbenější, tím máte větší sílu svého hlasu. Také vám to připomíná “všichni jsme si rovni, ale někteří rovnější”?

Kromě těchto novinek můžete očekávat spousty nových budov, divů světa, osm nových civilizací, devět nových vůdců, nové jednotky a spousty dalších vymožeností.

Přečti si  Destiny 2: Season Of The Splicer - všechny nové a vracející se exotiky

A teď to nejdůležitější… Co to stojí a vyplatí se to? Je třeba si uvědomit, že k DLC je potřeba mít i základní hru, což znamená, že není samostatně hratelné, což je možná trošku škoda vzhledem k množství novinek, které doplněk přináší. Cena je tedy 39,99 € na Steamu a pokud jste milovníci této strategie, tak jednoznačně se jedná o “Must have” záležitost. DLC je skutečně vydařené, vybalancované a přináší mnoho dalších hodin na hraní. Pokud jste ovšem hráči typu “Sem tam si to zahraji…”, tak si počkejte na slevu, která se určitě dříve nebo později objeví. Ve všech případech jednoznačně doporučuji!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno