Na PlayStation 5 přichází populární anti-cheatový software Denuvo. Majitel softwaru oznámil, že Denuvo je nyní součástí programu PS5 Tools and Middleware.

To znamená, že anti-cheatový kontroverzní software Denuvo – který je již roky na PC, mohou nyní vývojáři a vydavatelé používat na PS5.

Jejich technologie byla použita v několika hlavních verzích a je zaměřena buď na zastavení neoprávněné manipulace se softwarem, nebo na podvádění. Denuvo propaguje svůj software jako produkt, který dosáhl více než 2 miliard instalací her na všech platformách a více než 1 000 her je chráněno tímto softwarem. Jejich technologie byla použita v několika hlavních verzích a je zaměřena buď na zastavení neoprávněné manipulace se softwarem, nebo na podvádění.

„Dnes, jako člen hráčů na ekosystémech, bude Denuvo pokračovat ve své misi přinést férovost a zábavu zpět do hraní tím, že poskytne své Anti-Cheat řešení všem vývojářům, kteří chtějí chránit své hry a hráče před hackery a podvodníky na PlayStation 5, “uvedla společnost.

Denuvo uvedlo, že  jeho anti-cheatové nástroje jsou schopné chránit online a offline hraní. „Tato technologie pomáhá vývojářům her chránit citlivou herní logiku nebo data, brání podvodníkům ve změně citlivých proměnných a zajišťuje jejich důvěryhodnost,“ uvedlo.

Přečti si  Metro Exodus: Enhanced Edition vyjde na PC příští měsíc

Společnost uvedla, že „řada“ spouštěcích titulů pro PS5 již používá Denuvo, ale neřekla, které o které z nich jde.

„Podvádění ničí poctivým hráčům jejich zážitky z her,“ uvedl ve svém prohlášení šéf Denuvo Reinhard Blaukovitsch. „To může vést k nižšímu zapojení, hernímu provozu a zmenšení výnosů vydavatelů her. Jsme opravdu hrdí na to, že můžeme pomoci nejtalentovanějším vývojářům na světě přinést jejich bohaté zážitky hráčům na Playstation 5.“

Vzhledem k tomu, že je Denuvo na prvním místě, je v očích hráčů na PC považován za kontroverzní software. Jednou z hlavních kritik Denuva je to, že se ukázalo, že software proti pirátství v některých případech ovlivňuje výkon herních strojů a přispívá k ničení pevných disků.

Přečti si  Animovaný trailer k Watch Dogs: Legion představuje Minino příběhové pozadí

Společnost uvedla, že nabízí software, který chrání počáteční prodeje; Denuvo odhaduje, že přibližně 70% herních výnosů pro typický titul přijde během prvních dvou týdnů po vydání.

Zda Denuvo někdy přijde na konzoly Xbox nebo Nintendo, se teprve uvidí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno