Disney chce další hry jako Jedi: Fallen Order
Domů » Doporučené » Disney chce další hry jako Jedi: Fallen Order

Disney chce další hry jako Jedi: Fallen Order

14.2.2020
Publikoval:

Během prezentace na summitu DICE 2020 ve středu se Sean Shoptaw, senior viceprezident pro hry a interaktivní zážitky společnosti Walt Disney, podělil o svůj pohled na trendy v odvětví videoher, které mění herní prostředí. Jedním z trendů, které by rád viděl nadále pokračovat je vytvoření dalších her, jako je Star Wars Jedi: Fallen Order.

Shoptaw, který je v Disney od roku 2011, povzbuzoval vývojáře, aby „přišli a hráli si“ s rozsáhlým katalogem postav a licencí společnosti Disney, aby pomohli uvést další generaci interaktivního vyprávění příběhů. Jako hlavní příklady toho, jak by bylo možné úspěšně představit Disneyovy postavy uvedl hry Marvel’s Spider-Man od Insomniac Games a Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn Entertainment.

Shoptaw také hovořil o důležitosti náročných předpokladů a posouvání hranic, aby se nadále vyvíjel tento průmysl jako celek. Zvláště to říká, vzhledem k tomu, že Star Wars Jedi: Fallen Order je příběhová hra pro jednoho hráče, vydaná společností Electronic Arts, jejíž hlavní finanční ředitel Blake Jorgensen v roce 2017 notoricky prohlásil, že hráči nemají rádi lineární zážitky pro jednoho hráče tak jak tomu bylo před pěti nebo 10 lety.

Přečtěte si  DOOM Eternal odhaluje nového démona

Tento předpoklad se ukázal jako nepravdivý, vzhledem k nebývalému úspěchu mnoha nedávno vydaných singlepayerových her jako jsou: God of War, Marvel’s Spider-Man a samozřejmě Star Wars Jedi: Fallen Order,který se stal šestým bestsellerem roku 2019 v USA.

Úspěch Star Wars Jedi: Fallen Order je obzvláště pozoruhodný, vezmeme-li v úvahu, že projekt nezačal jako Star Wars hra. Respawn Entertainment pracoval na akční hře z pohledu třetí osoby. Ovšem když Electronic Arts získalo práva na Star Wars, tak se hra rychle proměnila ve Star Wars titul,  jehož příběh se nyní stal součástí oficiálního kánonu.

Vytváření více her Disney, jako je Star Wars Jedi: Fallen Order , které nejenže zažily velký úspěch v herním světě, ale měly také dopad na další průmyslová odvětví, je výzvou, kterou snad ochotně přijme více vývojářů. Disney má řadu úspěšně pokračujících herních licencí, včetně Star Wars Battlefront a Kingdom Hearts. Navíc na začátku roku 2019 získalo Disney velkou část 21st Century Fox, takže nyní má teoreticky přístup i k dalším franšízám jako: X-Men, Avatar, Indiana Jones a Alien.

Přečtěte si  Rozhovor s Markem Healeym, spoluzakladatelem Media Molecule

Star Wars Jedi: Fallen Order je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One

Zdroj: Gamerant

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

3 komentáře

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Nové studio Archetype Entertainment by se dalo nazývat BioWare 2.0

Oznámení o vytvoření Archetype Entertainment bylo učiněno na konci ledna, popravdě...