I když existují pochybnosti o tom, jak dobře bude služba Google Stadia fungovat, zejména potom s ohledem na datovou náročnost a input lag, tak není pochyb o tom, že Google dokázal při jejím představení zaujmout opravdu širokou část herní veřejnosti.

Google Stadia slibuje neuvěřitelných 10,7 teraflopů grafického výkonu, takže je papírově výkonnější než nejsilnější současné konzole PlayStation 4 Pro a Xbox One X dohromady. Ale jak se zdá, tak by Stadia mohla být překonána next-gen konzolemi, které Sony a Microsoft pečlivě připravují.

Podle reportéra Kotaku, Jasona Schreiera, se jak Sony, tak Microsoft „zaměřují na vyšší úroveň“ než 10,7 teraflopsů, které dodá Google Stadia. Schreier také uvedl že očekává, že tyto konzole dorazí v roce 2020, jak mimochodem předpověděli mnozí analytici. PS5 i nacházející Xbox budou pravděpodobně domácími konzolami, které budou výkonnější než Stadia.

Přečti si  GhostWire: Tokio bude vyžívat DualSense pro „Šestý smysl“ a Elementární síly

Pokud jsou Schreierova tvrzení o PS5 a následujícím Xboxu pravdivá a konzole nabídnou více než 10,7 teraflopů, pak je logické, že budou rovněž výkonnější než PS4 Pro a XOX dohromady. Ovšem pokud jde o konzole, tak zde hraje svou roli také knihovna nabízených her, která může mnohdy překonat surový výkon. Navíc jak Sony, tak Microsoft mohou těžit ze široké fanouškovské základny. Tak či onak, bude rok 2020 z konzolového pohledu velmi zajímavý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno