Po soukromé schůzce, která se dnes konala s vývojáři a vydavateli her, na které prezident Donald Trump diskutoval o násilí v oblasti videoher, vydal Bílý dům video na oficiálním YouTube kanálu, jehož cílem bylo ukázat, jak mohou být hry násilné.

Kompilace, která se zřejmě skládá z mnoha herních záběrů z různých YouTube kanálů, má necelou minutu a půl, která obsahuje pouhé násilí z různých videoher, například jsou tu k vidění záběry z několika dílů Call of Duty, především s velmi dlouhým úsekem věnovaným neslavné misi “No Russian” z roku 2009 v Call of Duty: Modern Warfare 2, stejně tak i Wolfenstein: The New Order, Dead by Daylight, Fallout 4 a Sniper Elite 4.

Účastníci dnešního zasedání zahrnovali představitele herního průmyslu – administrativa pozvala prezidenta Asociace zábavního softwaru Michaela Gallaghera, prezidenta ESRB Patricii Vance a ředitele vydavatelských společností, jako je generální ředitel Take-Two Strauss Zelnick – stejně jako mediální kritiky a zákonodárce.

Přečti si  Rozložení mapy Call of Duty: Warzone je autentičtější, než si fanoušci uvědomují

Trump údajně otevřela schůzku tím, že nechal pustit níže uvedenou video montáž a zeptal se:  “To je násilné, že?” Nelze popřít, že některé záběry nejsou brutální, především pokud jde o takzvané headshoty, kterým poté dominuje vystřelená kulka ve hře Sniper Elite 4, kdy v rentgenovém záběru je vidět jak proniká lebkou.

Prezident také uvedl, že některé studie naznačují, že existuje souvislost mezi násilím ve videohrách a skutečným násilím. Rozhovor se zaměřil na to, zda násilné videohry, včetně her, které graficky simulují zabíjení, nepodněcují komunitu k většímu násilí.

Je zřejmé, že se Bílý dům pokoušel zobrazovat videohry v co nejvíce negativním světle, protože se týká násilí, nicméně, Trump údajně vypadal jako otevřený v přístupu k diskusi.

Přečti si  Epic Games údajně nabídl společnosti Sony 200 milionů dolarů za exkluzivity PlayStationu

Setkání bylo jedním z vícero setkání o násilí, zbraních a bezpečnosti ve školách, které prezident Trump uspořádal po tragédii na střední škole Marjory Stoneman Douglas v Parklandu na Floridě.

2 KOMENTÁŘE

  1. Výroky a činy pana Trumpa mi přijdou nebezpečnější než násilí ve videohrách (viz mexická zeď, aktuální migrantská krize, atd 🙂 Stejnou měrou by se mělo pojednávat i o škodlivosti akčních, hororových filmů. A co teprve násilí v hudbě (hip-hop, rap). To by lidi za chvíli mohli zůstat sedět doma a zírat do stropu. Řešením není cenzura, v USA je to především omezení dostupnosti zbraní, tj. zpřísnění požadavků pro obdržení zbrojního průkazu.

    • Jeho činy a kroky jsou čistě populistické, není se proto čemu divit. Situace je velmi podobná jako v ČR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno