Doom Eternal byl po obdržení prvního patche vystaven extrémní kritice, když bylo zjištěno, že do hry bylo přidána anti cheat ochrana Denuvo. 

Denuvo je pro většinu majitelů PC trnem v oku, zejména pro svou DRFM ochranu, která nutí hráče být neustále připojené k internetu, ale hlavně proto, že snižuje výkon potřebný k hraní her a extrémně namáhá pevné disky.

DRM však tentokrát není tím co hráče popudilo, nýbrž je to anti-cheatový software společnosti. Naštěstí  Doom Eternal  budou brzy zase trápit jen démoni, protože id Software se rozhodl odstranit anti-cheat program jako celek ze hry v jeho příští aktualizaci.

Proč anti-cheat Denuvo hráčům tolik vadí?

Jedná se totiž o software v takzvaném režimu jádra, což znamená, že se nezastavuje jen u souborů dané hry, ale nahraje se přímo do operačního systému uživatele, kde má přístup i k dalším citlivým datům. Společnost Irdeto, společnost, která postavila Denuvo, uvedla, že tento software nebere žádné osobní informace, přestože sleduje, jak váš operační systém spolupracuje s Doom Eternal , a poté tyto informace odešle na servery Amazon.

Bez ohledu na to řada hráčů hlásila pokles výkonu i řadu chyb, které se s nasazením softwaru do hry objevily a i přes to, že společnost Bethesda se snažila řadu z nich vyřešit, nakonec dospěla k závěru, že jej ze hry s následujícím updatem odstraní.

Přečti si  Vývojáři Warzone reagují na frustrující chybu, která stále umožňuje hráčům dostat se pod stadion

DOOM Eternal je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno