Po odhalení gameplay videa na Summer Game Fest se hra Dragon Age: The Veilguard objevila na obálce časopisu Game Informer pro tento měsíc. Mezi digitálním vydáním a prvním článkem zveřejněným na webu se objevuje spousta nových informací a vyjádření vývojářů. V tomto článku se zaměříme na boj.

Začněme tím, že každý švih se provádí v reálném čase a BioWare uvedlo, že zvláštní pozornost byla věnována aspektům, jako je animace švihu a zrušení. Jak se na akční bojový systém sluší, každá třída (mág, bojovník a tulák) má přístup k lehkým a těžkým útokům. Existují však rozdíly v sekundárních útocích a obranných pohybech. Bojovník může blokovat, parírovat a házet štítem (pokud si vybral specializaci Šampion) ve stylu Kapitána Ameriky. Tulák může také parírovat a má k této akci širší okno; má také přístup k luku pro útoky na dálku. Mág nemůže dělat parry, ale může vrhat štít, který neguje příchozí poškození po dobu, kdy má manu. Kromě řádných kouzel mají také přístup k magickým útokům na dálku. Například mohou na nepřítele seslat tři hromady arkánní magie, které se pak těžkým útokem spustí do „arkánní bomby“.

Všechny třídy mohou také uprostřed boje přepínat mezi dvěma druhy zbraní. Například mág může nabít těžký útok holí, pak přepnout (pomocí tlačítka d-padu na ovladači dolů při použití gamepadu) na magické dýky pro sérii lehkých útoků a pak se vrátit k holi pro další těžký útok. Jak je vidět z gameplaye, k dispozici jsou také pohyby typu Dashing a Úskok a léčení pomocí lektvarů je ve výchozím nastavení přiřazeno pravému tlačítku d-padu.

Přečti si  DESKOVKA: Hra na hrdiny pro začátečníky, to je Critical: Svatyně

Společníky lze také specializovat na provádění léčení. Zvyšování úrovně měřiče vztahů poskytuje nové body dovedností, které můžete utratit v jejich unikátních stromech. Společníci si mohou odemknout až pět aktivních schopností, ačkoli pro boj lze najednou vybavit pouze tři.

DA EA AbilityWheel2 08b
Zdroj: BioWare

Ti nejstrategičtější hráči budou moci akci pozastavit a pomocí kolečka schopností jim rozkazovat, aby rozpoutali ničivá komba. Podle BioWare jsou však společníci dokonale schopni provádět dovednosti a útoky sami a v průběhu hry Dragon Age: The Veilguard budou získávat stále větší kompetence. Zajímavé je, že komba lze „zakládat“ pomocí rychlého úskoku, což hráčům umožní dostat se z potíží a pokračovat v kombu až poté.

Článek v Game Informeru také poskytuje první pohled na stromy dovedností hráčské postavy, které jsou mnohem větší než u společníků. Hráči si zde mohou odemknout pasivní schopnosti, které za určitých okolností přidávají útoky ve výskoku a/nebo zaručené kritické zásahy. Samozřejmě nechybí ani spousta aktivních schopností, jako je Sparťanský kop válečníka nebo Ohnivá zeď mága. Každá specializace má také svou vlastní ultimátní schopnost. Celkově lze říci, že filozofií stromů dovedností ve hře Dragon Age: The Veilguard je umožnit zcela odlišné herní styly, nikoliv pouze vylepšovat statistiky.

Přečti si  Valorant vychází pro PS5 a Xbox řady X/S 26. července

Ředitelka hry Corinne Buscheová o bojovém systému řekla:

Myslím, že první věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že souboje v této sérii prošly vývojem. Každý díl nově představuje, jak boj vypadá, a řekla bych, že naším cílem bylo zajistit systém, který hráčům umožní cítit se, jako by skutečně mohli vstoupit do světa Thedasu. Nejsou hráčem, který pozoruje zpovzdálí – jsou uvnitř tohoto světa. Vzhledem k tomu, že jde o autentický svět, který ožívá, musí to podporovat i soubojový systém, abyste měli pod kontrolou každou akci, každý blok, každý úhyb, každé máchnutí mečem.

Mark Darrah, který pracoval na všech třech předchozích dílech Dragon Age, než koncem roku 2020 opustil BioWare a loni se vrátil jako konzultant této nové hry, řekl o Dragon Age: The Veilguard toto:

Ve hře Veilguard vidím hru, která tuto propast konečně překlenuje. Předchozí hry Dragon Age se bezcharakterně dostaly do sféry „boj nebyl špatný“. V této hře je boj skutečně zábavný, ale zachovává si onu nitku, která tu vždy byla. Soustředíte se na Rooka, na svou postavu, ale stále máte tu kontrolu a charakter, který do bojového zážitku přichází od ostatních lidí ve vaší partě.

Vydání hry Dragon Age: The Veilguard je v současnosti naplánováno na podzim 2024 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series S|X.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno