Sony PlayStation odhalila, co přichází v dubnové aktualizaci firmwaru pro PS5 a šťastní majitelé této konzole budou jistě nadšeni.

Po velké březnové aktualizaci, která řešila problémy s 4K-HDR a 120 Hz, přichází na PS5 další velká aktualizace firmwaru.

Kromě vylepšení sociálních funkcí nabídne Sony hráčům možnost rozšířit uložiště, bohužel zatím ne tak, jak si mnozí přejí.

NVMe SSD na PS5, zatím ne!

Společnost Sony dává nově možnost majitelům konzolí PS5 možnost ukládat hry na kompatibilní externí USB disky, je tu přeci jen ALE. Výhodou je, že již nemusíte mazat hry z PS5, abyste uvolnili místo, když se je rozhodnete v budoucnu opět hrát. Dubnové aktualizace firmwaru vám umožní přesunout hry z PS5 na  externího úložiště a nahrát je zpět v okamžiku, kdy se k nim budete chtít vrátit. Tato funkce navíc urychlí opětovné hraní, protože hry se budou na externím uložišti průběžně aktualizovat a vy tak nebudete muset čekat na jejich dodatečné stažení. Bohužel stále platí, že na PS5 nemůžete z externího uložiště hrát hry a ani je na něj přímo stáhnout. Stále tak musíte nejprve hru nainstalovat do PS5 a následně ji přesunout na USB disk. To je cena, kterou musíte zaplatit za neuvěřitelně rychlé SSD.

Přečti si  Trailer k Season of the Splicer v Destiny 2 představuje novou aktivitu pro 6 hráčů

Vylepšené možnosti ovládání a přizpůsobení.

Hráči budou mít nově rychlejší přístup k důležitějším funkcím, jako jsou Párty a Přátelé, takže je budete moci rychleji ovládat.

Protože je společný chat důležitou součástí společného hraní, budete mít také možnost rychle deaktivovat herní chat a vypnout mikrofon svůj i vašich přátel. Pokud máte přátele s různým nastavením, budete moci nově ovládat jejich hlasitost, aniž byste je museli žádat o to, aby si zesílili nebo ztlumili mikrofon. Vše tak zvládnete zcela snadno sami a bez problémů.

Přizpůsobení knihovny her konečně dorazí na PS5

Pokud jde o hry, možnost přizpůsobit si svou knihovnu her konečně dorazí s dubnovou aktualizací. Už žádné nepřehledné miniatury her, které aktuálně nehrajete. Konečně je budete moci zase pěkně skrýt.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Nové sociální funkce

Dubnová aktualizace firmwaru přináší také nové sociální funkce pro PS5 i PS4. K dispozici bude sdílení napříč generacemi. Pokud máte přátele nebo rodinu, kteří dosud nevlastní PS5, tato funkce vám umožní nechat je vyzkoušet hry z PS5. Můžete sdílet obrazovku s přítelem, předat mu virtuálně ovladač nebo mu půjčit druhý pro kooperativní hraní. 

Obě konzole zobrazí výběr spojitelných herních relací, což zkracuje čas potřebný k odesílání pozvánek. Jednoduše stiskněte možnost „Žádost o připojení“ a můžete začít.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno