Humbuk kolem Dying Light 2 je i přes odklad na neurčito stále dostatečně velký a fanoušci se již nemohou dočkat, až si budou moci zahrát druhý díl. Techland v nejnovější Q&A sdělil ke hře řadu zajímavých informací.

Jaká jsou hlavní technická vylepšení C-Engine oproti Chrome Engine 6?

Tomasz Szałkowski, ředitel vykreslování: Z mého pohledu je to podpora nové generace konzolí. A nové technologie, jako je sledování paprsku. Za zmínku stojí také velmi rozsáhlé systémy AI ve srovnání s CE6 a mnoha dalšími herními systémy. Máme také nový editor herního světa. C-Engine ještě lépe využívá vícejádrové procesory.

Łukasz Burdka, hlavní technologický programátor:Vylepšili jsme téměř každý základní systém enginu Nový systém Herní komponenty nám umožňuje zabalit do úrovní různé objekty. Technologie World Streaming umožňuje hráčům prozkoumat naše obrovské město bez načítání obrazovek. Upgradovali jsme náš fyzikální engine na Bullet Physics obsažený v některých z nejpopulárnějších open world her.  Zcela nový systém animací a výrazů obličeje nám umožňuje představit realistické postavy. Díky novému systému umělé inteligence realisticky nejen vypadají, ale také se chovají.  Audio systém byl upgradován na WWise, což vedlo k pohlcujícímu zvukovému designu a podpoře interaktivní hudby. Nový systém příběhů umožňuje rozvětvené příběhy a rozsáhlé změny ve světě, které mohou hráči formovat prostřednictvím svých možností.

Kolik infikovaných lze zobrazit v Dying Light 2 najednou? Budou existovat opravdové hordy, jako například v Days Gone?

Andrzej Płaczek, ředitel herního enginu: Máme jiný design nepřátel než v Days Gone. Naše AI má různorodější a složitější chování a jejich distribuce je také odlišná. Díky novému systému Crowd můžeme zobrazit více infikovaných než v DL1 a pomocí rozsáhlejšího systému LOD jsme také zvýšili počet simulovaných AI.

Nedávná zpráva zmínila, že za zpoždění hry byla částečně vina složitost použití C-Engine. Můžete se k tomu vyjádřit?

Łukasz: Přechod na C-Engine se překrýval s předvýrobní fází Dying Light 2. Tyto změny byly nevyhnutelné, aby bylo možné vytvořit podrobný svět Dying Light 2. Naši vývojáři potřebovali čas na přizpůsobení se technologii a naše oddělení pro engine potřebovalo čas na zlepšení uživatelské zkušenosti s novým editorem. Počáteční fáze nasazení C-Engine byla pro naši výrobu obtížným obdobím, ale bylo nutné naplnit ambice Dying Light 2.

Mapa Dying Light 2 byla údajně čtyřikrát větší než mapa původní hry. Je to stále pravda? Došlo vůbec k nějakému downsizingu z technického hlediska?

Łukasz: C-Engine dělá skvělou práci při podpoře rozsáhlých otevřených světů. Díky technologii World Streaming to není technologie, která omezuje velikost mapy. Nástroje jako CityBuilder nám umožňují rychle pokrýt obrovské oblasti realistickým městským prostředím, které lze ve hře efektivně vykreslit.Co vlastně omezuje velikost mapy, je čas potřebný k naplnění města jedinečnými herními výzvami, nezapomenutelnými příběhy a zajímavými možnostmi průzkumu. Z technických důvodů nedošlo k žádnému downsizingu. Odhad, že mapa v Dying Light 2 je čtyřikrát větší než v původní hře, je nejpřesnějším odhadem, jaký můžeme poskytnout. Mapa Dying Light 2 je mnohem svislejší a poskytuje mnohem více příležitostí k průzkumu, takže pocit z velikosti města je ještě větší, než ve skutečnosti je. 

Jak vám nástroj CityBuilder pomohl vytvořit město? Umožnilo vám to vytvořit pestřejší prostředí, než na jaké jsme zvyklí ve hrách otevřeného světa?

Łukasz: Hlavním důvodem, proč jsme investovali do vytváření CityBuilder, bylo poskytnout uživatelům C-Engine nástroj pro efektivní budování rozsáhlých městských prostředí. CityBuilder implementuje přístup shora dolů k tvorbě herního světa. Uživatel může nakreslit plán města stejně jako městský architekt. Již není nutné každou zeď ručně umisťovat na mapu. CityBuilder automatizuje zdlouhavé opakovatelné části procesu vytváření mapy a umožňuje umělcům úrovně a návrhářům úrovně zaměřit se na kreativnější části. Rovněž zvyšuje dobu iterace. Změny vizuálních stylů nebo geometrie budov lze snadno šířit po celém městě.

Dříve jste potvrdili sledování paprsku (a NVIDIA DLSS) pro PC verzi Dying Light 2.Plánujete v Dying Light 2 použít další funkce DirectX 12 Ultimate (VRS, Mesh Shaders, Sampler Feedback)?

Přečti si  Kojima šel údajně se svou další hrou nejdříve do Sony, ale ti ho odmítli

Tomasz: Všechny zmíněné efekty, tj. Stíny, AO a odrazy světla, např. Od hráčovy baterky. Experimentujeme také s Nvidia, abychom rozšířili základnu efektů.

Ray tracing je skvělá technologie. Zkoumáme nové možnosti související s DX12 Ultimate, například VRS. Shadery sítě jsou spíše záležitostí dalšího projektu. DL2 se bude nadále vyvíjet po dlouhou dobu, takže výsledky našeho výzkumu budou viditelné také po vydání hry, pokud významně ovlivní kvalitu hry.

První hra Dying Light byla původně naplánována na PlayStation 3 a Xbox 360, než jste se rozhodli, že se stane pouze novou generací. Bude tomu tak i u Dying Light 2, nebo si tentokrát necháváte verze pro PlayStation 4 a Xbox One? Pokud ano, můžete ujistit fanoušky, že jste hru důkladně otestovali na starších konzolích?(narážka na Cyberpunk 2077)

Tomasz: „Hlavní“ konzole jsou již dlouho naší prioritou. Snažíme se zajistit, aby kvalita hry na PS4 nebo XBO byla na nejvyšší úrovni. Začali jsme testovat na konzolích starší generace mnohem dříve než v jiných projektech. Souviselo to s rozsahem změn enginu a ambiciózními plány na vytvoření ještě větší a složitější hry než DL1.

Co si myslíte o schopnostech her Xbox Series X a PlayStation 5, které na nich už nějakou dobu fungují?

Tomasz: Nové konzole jsou skvělým vybavením. V oblasti výkonu CPU a šířky pásma IO bylo dosaženo velkého pokroku. Nové funkce a rychlost GPU jsou také působivé. Myslím si, že jako každá nová generace, chvíli trvá, než se naučíme co nejlépe využívat hardware.

Bude Dying Light 2 na modelech XSX a PS5 nabízet možnost režimu „60 FPS“ nebo „Výkon“? Bude na těchto konzolích nové generace také režim, který podporuje sledování paprsků?

Tomasz: Ano. Plánujeme, abyste si mohli vybrat: Kvalita (včetně sledování paprsku), Výkon (60+ FPS) a 4K. Protože tvrdě pracujeme na výkonu, nemohu v tomto okamžiku poskytnout další podrobnosti. Snažíme se co nejvíce vtěsnat do next-gen.

Existují nějaká náhodná, dynamická setkání nebo události, jako v titulech jako Red Dead Redemption 2?

Tymon: Rozhodně! Ve světě Dying Light 2 je spousta příběhů. Drželi jsme se stranou s tímto aspektem hry, protože jsme jej chtěli použít jako třešničku na dortu hlavního příběhu. Představili jsme je relativně nedávno, zhruba ve druhé polovině loňského roku, a do našeho světa přidali spoustu života.

Existují nějaké doprovodné NPC, které lze naverbovat do Dying Light 2? A co romance určitých NPC?

Tymon: Potkáte spoustu zajímavých postav a některé z nich vás budou doprovázet během různých misí. Existují také okamžiky, kdy se NPC během hry přidávají na vaší straně vynořujícím se systémovým způsobem, ale neexistuje žádná mechanika verbování NPC pro vaši posádku. Ale je to nápad, který se mi velmi líbí, takže možná v jednom z DLC? Kdo ví?

Celkově kolik hodin hraní mohou hráči očekávat, že najdou ve hře mezi hlavní kampaní a vedlejším obsahem?

Tymon: Pokud budete spěchat, měli byste být schopni dokončit příběh za zhruba 20 hodin. Ale abyste to všechno viděli, budete muset ve hře strávit 2-3krát více času. Samotna otevřená oblast může zabrat více než 7-8 hodin, pokud chcete prozkoumat každý kout, takže si tu můžete zahrát opravdu hodně.

V poslední době došlo v Techlandu k mnoha personálním změnám, kvůli kterým se fanoušci obávali vývoje Dying Light 2. Dokážete tyto obavy zmírnit?

Tymon: Plně chápu, proč se hráči cítí zvědaví nebo netrpěliví, ale v odvětví herních vývojářů je spíše normou, že vysoce talentovaní specialisté neustále hledají nová kreativní dobrodružství. Ztrácíme některé lidi, chybí nám, ale zároveň se k našemu týmu připojuje spousta nové energie a je to příležitost pro celou společnost naučit se novým metodám a přístupům. Ve skutečnosti je pro nás více stresující číst takové zprávy – jen málo lidí tomu rozumí, ale tyto zprávy jsou pro tým ve studiu zdrcující, pro stovky lidí, kteří vložili do hry celé své srdce, aby poskytli hráčům tu nejlepší hru.

Kdy se dočkáme nějaké nové ukázky? Skutečně dojde k vydání hry brzy, jak je uvedeno na Steau?

Tymon: Plánujeme restartovat naši komunikaci velmi, velmi brzy, ale nějaká hra již byla vydána. Sdíleli jsme malý úryvek hry s komunitou již na počest jejího zájmu a oddanosti. Chápeme, že hráči se chtějí dozvědět více o Dying Light 2 (koneckonců je to hra číslo jedna na seznamu přání ve Steamu), ale opravdu jsme potřebovali čas, abychom se ujistili, že o této hře nebudeme mluvit příliš brzy. Ujišťuji vás, že jsme také velmi silně pocítili tlak komunity, takže doufám, že to bude pro všechny snazší.

Dying Light 2 je nyní ve vývoji pro PC, PS4, PS5, Xbox One a XSX/S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno