Společnosti Electronic Arts a Codemasters vydali společné prohlášení, ve kterém informují, že Britský vývojář her byl oceněn na 604 pencí v hotovosti za každou běžnou akcii, což se proměnilo v celkovou hodnotu 1,2 miliardy dolarů.

Gerhard Florin, předseda Codemasters, uvedl:

Electronic Arts a Codemasters mají společnou ambici vést kategorii videoher. Board of Codemasters pevně věří, že společnosti by prospěly znalosti, zdroje a rozsáhlé globální měřítko EA – jak celkově, tak konkrétně v závodním sektoru. Cítíme, že tato unie poskytne Codemasters vzrušující a prosperující budoucnost a umožní našim týmům vytvářet, spouštět a obsluhovat větší a lepší hry pro extrémně vášnivé publikum.

Andrew Wilson, generální ředitel společnosti Electronic Arts, dodal:

Věříme, že existuje hluboko podmanivá příležitost spojit Codemasters a Electronic Arts a vytvořit úžasné a inovativní nové závodní hry pro fanoušky. Náš průmysl roste, kategorie závodů roste a společně budeme mít pozici, abychom vedli v nové éře závodní zábavy. Po mnoho let jsme obdivovali kreativní talent Codemasters a vysoce kvalitní hry. Díky plnému využití technologií, znalostí a platforem společnosti EA a globálního dosahu nám tato kombinace umožní rozšířit naše stávající franšízy a přinést více průmyslových závodních zážitků globální fanouškovské základně. Jsme rádi, že obě naše představenstva doporučují tuto transakci, a těšíme se, až uvítáme takový vzrušující a talentovaný tým do rodiny Electronic Arts.

Jsme velmi zvědaví na to, jakým směrem se budou v nadcházejících letech závodní hry od Codemasters ubírat. Osobně sám za sebe nemám z této informace žádnou velkou radost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno