Včera bylo oznámeno, že na sérii Battlefield bude pracovat společnost Motive Studios. Zatímco zde pokračuje i vývoj hry Marvel’s Iron Man, buduje studio také nový tým, který se zaměří čistě na vlajkovou loď EA v oblasti stříleček z pohledu první osoby. To samozřejmě vyvolalo otázku – co pokračování loni uvedeného remaku Dead Space?

Ačkoli nebyl oficiálně oznámen, předpokládalo se, že se na něm pracuje po pozitivních kritických ohlasech první hry. Podle Jeffa Grubba z Giant Bomb v nejnovějším podcastu Game Mess Mornings se na remaku Dead Space 2 pracovalo, ale už ne.

Pracovalo se na něm. Pracovali na Dead Space 2… a už na něm nepracují. Je u ledu, protože první hra měla ‚nevalné prodeje‘, tak mi to bylo formulováno. Takže pokud jste se na Dead Space 2 těšili, je to špatná zpráva. Je to přímo špatná zpráva. Znamená to, že se nikdy neuskuteční?

Nevím, jestli to tak je, ale v současné době na tom pracovali. Myslím, že to bylo ve fázi konceptu… Určitě to bylo v předprodukční fázi a teď se ta práce odložila. Skončili s tím a tohle studio teď dělá Iron Mana a Battlefield.

Přečti si  MudRunner VR vychází již příští týden!

Není to poprvé, co studio Electronic Arts odložilo nějaký projekt kvůli Battlefieldu, jak bylo vidět v případě Criterionu a Battlefieldu 2042. To také vede budoucí obsah pro jednoho hráče pro tuto střílecí sérii poté, co loni v únoru ukončilo činnost studio Ridgeline Games.

Jak Grubb uvedl, neznamená to, že remake Dead Space 2 nikdy nevznikne, ale v dohledné době se tak nestane. Společnost Electronic Arts zatím neoznámila žádný nový titul ze série Battlefield, ale potvrdila, že Battlefield 2042 se nových sezón nedočká. Možná se oznámení dočkáme již brzy, zvláště když se proslýchá, že další titul má vyjít v říjnu 2025 a Ripple Effect údajně pracuje na free-to-play battle royale střílečce.

Přečti si  Ubisoft potvrzuje, že se zúčastní Gamescomu

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno