Nová sezona největšího česko-slovenského esportového turnaje odstartuje první zastávkou Tipsport CS Winter. V ní se utkají aktuálně čtyři nejlepší celky domácí scény – obhájci titulu Sampi.Tipsport, pardubické Dynamo Eclot, liberečtí SINNERS a Team UNiTY.

Jejich zápasy mohou diváci sledovat živě přímo v pražské Vodafone PLAYzone Areně, kde proběhne i speciální program, nebo na Twitch kanále PLAYzoneCZ, a to od pátku do neděle 15. až 17. března.

 Vodafone PLAYzone Arena se chystá na první velký turnaj letošní sezony ve hře Counter-Strike 2. Organizátoři čekají bouřlivou atmosféru, a díky obrovskému zájmu navyšují kapacitu na 130 míst. Kromě toho lounge prostor upravili tak, aby z každého místa bylo komfortně vidět na soupeřící hráče i na obří obrazovku, na které mohou diváci sledovat dění ve hře.

Zdroj: PlayZone

Velkou oblibu si během uplynulých akcí získalo tematické menu, které nechybí ani tentokrát. Každý fanoušek tak může podpořit své favority nejenom hlasitým skandováním, ale vybere si i speciální týmové drinky a jídlo. Navíc se celá aréna promění do známé herní mapy Vertigo. Diváci se tak stanou přímou součástí hry. Na místo dorazí také další zástupci organizací i týmoví influenceři, s nimiž se potkají návštěvníci osobně. Součástí programu budou tematické soutěže o hodnotné ceny.

„Po dramatickém závěru loňské sezony a neméně dramatickém dění v přestupovém období všechny zajímalo, jaké změny přinese nová sezona, ať už po organizační nebo herní stránce. Povedlo se zachovat herní formát a přidat další turnaj. A mě těší, že Tipsport se svou dlouhodobou podporou československé counterstrikové scény u toho může být i letos. Další zastávka celé série určitě potěší nejen všechny sázkaře, ale taky fanoušky na streamu i v aréně. Ti, kteří dorazí do arény, si navíc mohou ověřit své CSkové znalosti a vyhrát řadu cen,“ komentuje novou sezónu Ondřej Antoš, specialista sponzoringu Tipsportu.

Zdroj: PlayZone

5,7 milionu ve hře

Díky navýšenému počtu turnajů se zvyšuje i šance na zisk Tipsport Grand Slamu, tedy odměny 2 miliony korun za vítězství v pěti z osmi po sobě jdoucích turnajů. A hned v prvním turnaji sezony Tipsport CS Winter může tato meta padnout. Druhou šanci totiž dostane tým Dynamo Eclot, který tuto příležitost nevyužil v památném loňském finále.

„Navzdory změnám v sestavách, které nastaly po brněnském grandfinále, se do playoff prvního letošního turnaje probojovaly stejné týmy. Dynamo Eclot, kteří mají nejblíže k Tipsport Grand Slamu, zatím bookmakery nepřesvědčili. Vidina dvou milionů, od kterých je dělí jediný vyhraný turnaj, je sice velká motivace, ale bookies ve finále předpokládají souboj mezi Sinners a Sampi.Tipsport. Sinners by mohli ovládnout jak upper bracket finále, tak i pozdější grandfinále,“ komentuje možný vývoj vedoucí oddělení esportů v Tipsportu, Tomáš Mencl.

„Tuto sezonu chceme divákům nabídnout ještě více offline akcí. Proto jsme před samotným závěrečným turnajem rozšířili počet dílčích zastávek ze tří na čtyři. Všichni máme ještě v živé paměti neuvěřitelně vypjaté finále z Brna, kdy Sampi.Tipsport dokázali před skandujícím publikem otočit stav z 0:2 na 3:2 proti favorizovanému Dynamu Eclot. Je tu ale nový rok a s ním nové začátky. Příběhy, které napíše tato sezona, nás teprve čekají. Nenechte si je ujít,“ říká Pavel Kristián z agentury PLAYzone, hlavní organizátor Tipsport MČR CS.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno