Experti z Digital Foundry jsou nadšeni technickým zpracováním The Last of Us Part 2 na PS4 Pro
Domů » Hry » Novinky » Experti z Digital Foundry jsou nadšeni technickým zpracováním The Last of Us Part 2 na PS4 Pro

Experti z Digital Foundry jsou nadšeni technickým zpracováním The Last of Us Part 2 na PS4 Pro

Techničtí experti Digital Foundry se podrobně podívali na herní materiál z The Last of Us Part 2 na PS4 Pro.

Jak je běžné u větších AAA her, techničtí odborníci serveru Digital Foundry podrobně prozkoumali publikovaný materiál k The Last of Us Part 2 a jsou velmi nadšeni tím, co zjistili.

Zde jsou hrubá fakta:

  • Rozlišení: 2560×1440
  • Snímková frekvence: 30 snímků za sekundu

Záběry byly pořízeny na PS4 Pro. To přináší TLoU2 na stejnou úroveň rozlišení, jakou Naughty Dog dříve dosáhl s Uncharted 4. Snímková frekvence zůstala na stabilních 30 fps a plně využívá sílu Pro verze PS4.

Digital Foundry také oceňují vyhlazování a obecně mluví o vynikající kvalitě obrazu a chválí také aktivní Motion Blur.

Míra detailů je největší plus této očekávané hry

V cca 11 minutovém technickém rozboru to jsou především malé detaily, které odlišují Part 2 od již působivé remasterované verze prvního dílu. Například v 3:40 vidíme Ellie a Dinu, jak jedou přes řeku, jak zmrzlá voda blízko pobřeží proniká stopami, které za sebou zanechávají koně. Pracovní stůl v minutě 5:23 je také plný malých detailů a můžeme si povšimnout i sebemenších prasklin.

Přečtěte si  Fortnite přidal na omezenou dobu skin Imperialního Stormtroopera, jako oslavu vydání Fallen Order

Osvětlení a animace: I při nepřímém osvětlení -světlo se eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezde odráží nejprve od stropu nebo stěny – což vypadá velmi přirozeně. Dalším bodem, který společnost Digital Foundry chválí, jsou plynulé animace. Prostřednictvím takzvaného systému přizpůsobení pohybu , jsou pohyby ve hře nyní mnohem dynamičtější a realističtější.

60 snímků za sekundu na PS5?

Je velká šance, že na  Next Gen konzoli společnosti Sony dostaneme remasterovanou verzi hry. To by mohlo, mimo jiné, přinést i větší počet snímků.  Je tedy docela možné, že zde bude možné dosáhnout 60fps.

Přečtěte si  Grounded - Obsidian vstupuje do survival žánru

Naughty Dog v posledních letech znovu a znovu dokazuje, že jsou v popředí technologie. Nezbývá, než počkat na den vydání, který je stanoven na 21. února 2020.

The Last of Us Part 2 vychází 21. února exkluzivně na PS4.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut, který zažil zlatou éru gamingu, kdy dominoval skill a hry nebyly jen pro děcka, což se projevuje i na hodnocení dnešních her. Hraju na všem na čem se dá PC, PS4, Xbox One, Switch, mobil a občas i na nervy.

Další doporučené příspěvky
 
Nový patent ukazuje podobu ovladače pro PlayStation 5

Patent, který si nechala společnost Sony Interactive Entertainment potvrdit, nám...