Poprvé se ve hře FIFA 21 můžete vrátit v čase během své hry, podobně jako u závodních her. Nová funkce zpětného převíjení vám umožní vrátit se zpět až 30 sekund.

Pokud došlo v minulých týdnech k náznaku úniku informací, tak nyní jsou tyto informace oficiálně potvrzeny a FIFA 21 dostává funkci zpětného převíjení. To znamená, že pokud jste náhodou propásli možnost v pravý okamžik vystřelit v pokutovém území, tak to nyní budete moci napravit.

Nemusíte se ale příliš plašit, že by funkce totálně změnila herní zážitek, který série FIFA nabízí. Podle vývojáře EA Sports to funguje pouze v režimu kick-off.

Jak bude možné aktivovat převíjení zpět:

  • ze hry: L2 / LT + R2 / RT + Možnosti / Menu
  • v nabídce: Vybere položku „Okamžité opakování“

Jakmile aktivujete funkci zpětného převíjení, můžete označit přesnou scénu, na které by hra měla opět začít. Jedná s o stejnou funkci, kterou jistě znají fanoušci závodních her.

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

Jsme si ale jisti, že podobně jako u závodních her, tak ani v sérii FIFA nebude tato funkce u pravých fanoušků příliš populární, zejména proto, že tímto snadným způsobem jste schopni odstranit své vlastní chyby.

Podle EA Sports však existují určitá omezení, kdy nemůžete použít funkci převinutí zpět, například pokud se nacházíte v trikové animaci, tak se vrátíte až na další možný bod. Funkce je automaticky deaktivována s hvizdem píšťalky rozhodčího. Dále potom není funkce k dispozici po následujících událostech: zranění, střídání, tresty a karty ukázané rozhodčím. Nezáleží na tom, zda je žlutá nebo červená. 

Kromě funkce zpětného převíjení dnes EA Sports informovala o plánovaných vylepšeních hry. Zde je jejich stručný přehled:

  • AI chování je více orientováno na skutečné chování hráčů
  • Manuální funkce hlavičky
  • Zkrácené oslavy
  • Zkrácené doby událostí pro házení, kopy, rohy, volné kopy a další. Takže se rychleji vrátíte zpět do hry. 

FIFA 21 vychází na PS4, Xbox One a Nintendo Switch 9. září.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno