Funkce zpětné kompatibility pro PS5 je údajně stále ve vývoji
Domů » Hry » Novinky » Funkce zpětné kompatibility pro PS5 je údajně stále ve vývoji

Funkce zpětné kompatibility pro PS5 je údajně stále ve vývoji

9.10.2019
Publikoval:

I když společnost Sony již odhalila řadu detailů o své konzoli příští generace, kterou nyní můžeme oficiálně nazývat PS5, tak je se zdá, že funkce zpětné kompatibility je stále ve vývoji.

S oficiálním odhalením PS5 v příštím roce existuje stále řada otázek, na které se fanoušci dotazují. Jednou z největších je, jak to ve skutečnosti bude s funkcí zpětné kompatibility, která by umožňovala provozování her z PS4 na nadcházející konzoli.

Přestože bylo potvrzeno, že tato funkce bude součástí PS5, zdá se, že je stále ve vývoji. Podle serveru Famitsu stále není zcela jisté, že bude každý titul z PS4 zpětně kompatibilní s nadcházejícím PS5.

Přečtěte si  Bluepoint tvrdí, že jejich nadcházející hra pro PS5 bude největším úspěchem studia

Když byla společnost Sony dotázána jak to se zpětnou kompatibilitou nakonec bude, její odpovědí bylo: „Náš vývojový tým v současné době tvrdě pracuje, aby umožnil 100% zpětnou kompatibilitu s PS4. Čekejte prosím na další informace“. Z této odpovědi se dá usoudit, že společnost Sony se v podstatě snaží získat zpětnou kompatibilitu a provoz na PS5, ale není si úplně jistá, že nakonec bude každý titul zpětně kompatibilní.

Mark Cerny v první polovině roku uvedl, že nadcházející konzole bude skutečně zpětně kompatibilní kvůli podobnosti architektury obou konzolí. Je zřejmé, že tato vyhledávaná funkce je ve vývoji, ale to, zda ji uvidíme při vydání PS5, je stále záhadou. Jak uvedla společnost Sony ve své odpovědi, budeme muset počkat na další informace týkající se této funkce.

Přečtěte si  Slavná melodie PS1 má tajnou funkci

PlayStation 5 bude uveden do prodeje na konci roku 2020. 

 

 

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

4 komentáře
  1. Profilový obrázek
  2. Profilový obrázek
  3. Profilový obrázek
  4. Profilový obrázek
Další doporučené příspěvky
 
Launch hry PS5 budou jen pro novou generaci konzolí

V nejnovějším podcastu Kotaku Splitscreen se novinář Jason Schreier rozhovořil o nové generaci konzolí a hrách,...