I když společnost Sony již odhalila řadu detailů o své konzoli příští generace, kterou nyní můžeme oficiálně nazývat PS5, tak je se zdá, že funkce zpětné kompatibility je stále ve vývoji.

S oficiálním odhalením PS5 v příštím roce existuje stále řada otázek, na které se fanoušci dotazují. Jednou z největších je, jak to ve skutečnosti bude s funkcí zpětné kompatibility, která by umožňovala provozování her z PS4 na nadcházející konzoli.

Přestože bylo potvrzeno, že tato funkce bude součástí PS5, zdá se, že je stále ve vývoji. Podle serveru Famitsu stále není zcela jisté, že bude každý titul z PS4 zpětně kompatibilní s nadcházejícím PS5.

Když byla společnost Sony dotázána jak to se zpětnou kompatibilitou nakonec bude, její odpovědí bylo: „Náš vývojový tým v současné době tvrdě pracuje, aby umožnil 100% zpětnou kompatibilitu s PS4. Čekejte prosím na další informace“. Z této odpovědi se dá usoudit, že společnost Sony se v podstatě snaží získat zpětnou kompatibilitu a provoz na PS5, ale není si úplně jistá, že nakonec bude každý titul zpětně kompatibilní.

Přečti si  PlayStation oznamuje nové partnerství se službou Discord

Mark Cerny v první polovině roku uvedl, že nadcházející konzole bude skutečně zpětně kompatibilní kvůli podobnosti architektury obou konzolí. Je zřejmé, že tato vyhledávaná funkce je ve vývoji, ale to, zda ji uvidíme při vydání PS5, je stále záhadou. Jak uvedla společnost Sony ve své odpovědi, budeme muset počkat na další informace týkající se této funkce.

PlayStation 5 bude uveden do prodeje na konci roku 2020. 

 

 

4 KOMENTÁŘE

  1. Hlavně že se špekulovalo se zpetnou kompatibilitou i pro Ps3 Ps2 Ps1
    A teď pomalu není realná ani ta Ps4 to mě docela staví do pozice spíš si koupit PS4 a nečekat na PS5

  2. Jenže proč by nebyla možná zpětná kontabalita u ps4, ps3 a ps2 a neříkejte mi že hráči zejména starší co vyrůstali na Playstationu od jeho počátku nechtějí prožít tu úžasnou nostalgii

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno