Když se zhruba před rokem objevila kauza, v rámci které byla společnost G2A označována za podporovatele šedého trhu, jediné studio Wube Software, čeští autoři Factoria, využilo jejich nabídku a pustilo se do prokazování.

Nabídka ze strany G2A byla zajímavá. Desetinásobek prokazatelně způsobené škody. G2A se celé kauze průběžně věnuje na svých stránkách, přičemž z poslední aktualizace vyplynulo, že celkem 198 klíčů na hru Factorio, prodaných prostřednictvím G2A, bylo dle výsledků šetření kradených. Čeští vývojáři z Wube Software se tak dočkají odškodnění ve výši 39.600 dolarů.

CEO G2A Bartosz Skwarczek se následně v rozhovoru pro GamesIndustry.biz vyjádřil, že na základě tohoto zjištění se začnou o problematiku šedého trhu více zajímat. Zároveň si ale neodpustil popíchnutí, že jedná pouze o 198 případů z celkových více než 10 milionů transakcí. Zde je pochopitelně nutno poukázat na skutečnost, že prověřována byla pouze jedna jediná hra a to ještě jen v omezeném časovém rozmezí kratším než půl roku. Je tedy téměř jisté, že podobných případů bude mnohonásobně více.

Přečti si  Společnost Microsoft údajně nakoupila reklamní prostor pro Starfield na tento rok, říká zasvěcenec

(zdroje: G2A, GameIndustry.biz, Polygon)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno