Stejně jako minulý rok, se i letos konala herní konference Game Access, a s ní spojené Expo, na brněnském výstavišti. Konferenci jsme se věnovali v minulém článku, takže příští řádky budou patřit tomu, co nabídlo letošní Expo.

V pavilonu V, kde se Expo konalo, bylo opravdu rušno. V pavilonu si přišli na své nejen milovníci konzolových her, ale například i fanoušci eSportu. Velkou část prostoru zabralo Sony se svými konzolemi, na kterých jste si mohli vyzkoušet téměř celé jejich portfólio. K dispozici byl například God of War, Fifa 18 nebo Detroit: Become Human. Kdo se nestyděl, mohl si nasadit PS VR headset, sednout si za volant a obkroužit si několik kol v Gran Turismu. V další vcelku rozsáhlé části jste si mohli vyzkoušet nespočet deskových her. Bylo nám trochu líto, že většina stolů byla opuštěná. Náladu nám ale spravil jiný stánek, který nabízel k vyzkoušení hry z dob minulých. Za zmínku určitě stojí Crash Team Racing, který nás připravil na další nostalgické pocity z hraní Dooma. Ve stejném bloku jsme si vyzkoušeli i hry na nejnovější konzoli od Nintenda, a to Mario Kart 8 a Donkey Kong.

Přečti si  Game Access '18 - Postřehy z konference

eSport ready?

Celému pavilonu jednoznačně dominoval projekt Hitpoint, který zde pořádal Hitpoint Game Access Arenu. Jednalo se o vyvrcholení národní MASTERS ligy v CS:GO. Do 4-místného play-off se probojovali týmy Universe, Brute, Gravity a Dark Tigers. Stage byla obrovská a tribuna slušně zaplněná. Atmosférou se ale akce jen vzdáleně přibližovala předchozím Finals, které se pravidelně konali ve Svitavách, ve Fabrice.

 

Návštěvníci zde dále mohli objevit hromadu obchodů s merchandisingem, počítače s Fortnite: Battle Royal a CS:GO a nechyběl ani stánek pro autogramiády, na který docházeli známé herní osobnosti z nedaleko konané konference.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno