Včerejší téměř 18 minut dlouhá epizoda State of Play byla věnována PlayStation exkluzivitě Ghost of Tsushima od studia Sucker Punch.

Kromě otevřeného herního světa a bojového systému byla 18 minutová prezentace zaměřena na možnost přizpůsobení hrdiny jménem Jin Sakai a také fotografickému režimu.

Otevřený svět

Poprvé jsme dostali možnost udělat si lepší představu o rozloze otevřeného světa ostrova Tsushima, na němž bude jistě co objevovat. Vývojáři kladli při vývoji velký důraz na vítr, který budete ve hře fungovat jako průvodce dříve vybranými místy. Podobně jako v jiných open world hrách budeme i v Ghost of Tsushima shromažďovat určité zdroje, jako například keře a bambus. Důležité bude také sledovat zvířata, ve videu jsme mohli vidět, že ptáci, nebo lišky nás dokáží zavést na určitá významná místa, jako jsou svatyně nebo skryté jeskyně.

Přečti si  Dvě nové barevné varianty ovladače DualSense budou dostupné od příštího měsíce

Souboj

Jak již víme z dřívějška, tak Ghost of Tsushima využívá dva způsoby, jak bojovat proti nepříteli. Souboje válečníků proti válečníkům (samuraj) a tajná cesta (duch).

  • Standoffs: Pokud chceme útočit čelně, jdeme do tzv. Standoff módu, ve kterém se dostáváme do duelu s naším nepřítelem. Zaměřujeme se na blokující / cílené útoky a speciální pohyby.
  • Boj na dálku : Jin může využít luk nebo kunai k překonání svých protivníků.
  • Bojové postoje: Podobně jako u PS4 exkluzivity Nioh, i zde existují bojové postoje, které přinášejí výhodu nad různými typy nepřátel.
  • Rozptylování: K dispozici má Jin také řadu teatrálních efektů, kterými je schopen odlákat nebo přilákat nepřítele

Styly a přizpůsobení

Poprvé jsme se podívali na Jinovu zbroj a nyní víme, jak si budeme moci přizpůsobit válečníka s postupem času:

  • Volba stylu hry: Podle toho, jaké brnění si vyberete, dostanete bonusy, které podpoří váš styl hry. Pokud vsadíte více na útok, nasadíte těžké brnění, stealth hráči se pohybují s lehkým brněním.
  • Color Matching: V herním světě můžeme sbírat květiny, které používáme ke změně vzhledu naší zbroje.
  • Kouzla: Malé kamenné amulety dávají Jinovi různé bonusy, jako jsou vylepšené tajné schopnosti nebo silnější kouřové bomby.

Foto režim a samurajské kino

Díky State of Play jsme se také dozvěděli, že Ghost of Tsushima bude mít od svého vydání oblíbený foto režim, ve kterém si budou moci hráči maximálně vyhrát. Velkým vizuálním vrcholem je potom takzvané Samurajské kino. Zde můžeme zažít celou hru v černobílém stylu, což vytváří velmi zvláštní atmosféru. Kromě toho budou moci fajnšmekři hrát hru s japonským dabingem. 

Ghost of Tsushima vychází 17. července exkluzivně na PS4.

Přečti si  Přichází PlayStation Days of Play 2021

7 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno