The Coalition společně s Truth Initiative spolupracovali na odstranění kuřáckého zlozvyku z Gears 5.

Zřejmě střelba do hlavy, rozšlapávání hlav o obrubník a řezání těl motorovými pilami jsou v pořádku, ale kouření, to je něco, co za čím udělali tvůrci Gears 5 tlustou čáru.

Jako součást nové spolupráce s Truth Initiative, což je organizace zaměřující se na odstraňování kouření a užívání tabáku, odstranili vývojáři z The Coalition všechny odkazy na tuto návykovou látku. Podle Variety bylo toto rozhodnutí učiněno, když se Truth Initiative obrátila na společnost Turner, společnost, která má vysílací práva na Gars 5 pro leaguea a požádala je, aby provedli změnu. Microsoft uvedl, že toto rozhodnutí bylo učiněno výhradně studiem The Coalition. 

Viděl jsem ničivý dopad kouření na lidské zdraví” řekl šéf The Coalition Rod Fergusson a dodává “Pro mě bylo vždy důležité, abych nepoužíval kouření jako součást výpravy příběhu a proto jsme se rozhodli pro vědomou volbu vyhnout se kouření v Gears 5

Proces odstranění všech odkazů na tabák v Gears 5 údajně trval několik měsíců. „Doufáme, že toto rozhodnutí povzbudí další vývojáře her a streamingové turnaje, aby následovali tento krok a zvýšili úroveň herního zážitku tím, že budou bez tabáku,“ řekl Robin Koval, generální ředitel společnosti Truth Initiative o jejich snažení. 

Ovšem je trochu divné odstranit kouření ze hry, která je postavena na násilí, válce a obsahuje spoustu krve. Ovšem, když si uvědomíme, že hru často hraje i mladší publikum, než pro které je hra doporučena, dá se toto rozhodnutí v jistém smyslu i pochopit.

Přečti si  Do Sackboy: A Big Adventure míří nové odměny, výzvy a turnaje

Gears 5 vychází na Windows 10 PC a Xbox One 10. září.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno