Nová zpráva investiční skupiny CtW uvádí, že generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick dostane po nedávném propouštění finanční bonus 200 milionů dolarů. Škoda jen, že ne v podobě předplatného pro Battle Net.

Zdá se, že generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick se chystá ještě o krapet více zbohatnout. V nové zprávě investiční firmy CtW Investment Group společnost tvrdí, že Kotick obdrží výplatu 200 milionů dolarů po nedávném kole propouštění, kterým společnost právě prošla. I když to přímo nesouvisí s tímto propouštěním, je bonus spojen s ustanovením „ Podíl na vytváření hodnoty pro akcionáře “ v rámci Kotickovy pracovní smlouvy.

Vzhledem k tomu, že CtW tvrdí, že Kotick využil mezeru v tomto ustanovení, která mu umožnila získat plnou výplatu vlastního kapitálu z předchozích let bez ohledu na to, zda Activision Blizzard skutečně dosáhl konkrétních prodejních milníků. Vzhledem k tomu, že společnost v posledních několika letech zaznamenala výrazný finanční růst díky propouštění 800 zaměstnanců v roce 2019 a 190 právě včera, je získává Kotick finanční odměny od roku 2017.

Přečti si  Gearbox již pracuje na další hře Borderlands, informuje Randy Pitchford

Michael Varner, ředitel výzkumu výkonných kompenzací pro CtW, uvedl ve svém prohlášení:

„I když je zvýšení ceny akcií společnosti Activision poněkud chvályhodné, jak jsme uvedli v loňském roce a nadále tvrdíme, tento úspěch sám o sobě neospravedlňuje takový podstatný výsledek odměňování CEO. Existuje mnoho faktorů, které mohou přispět ke zvýšení ceny akcií této konkrétní společnosti, které nelze přímo přičíst vedení Roberta Koticka. Využití videoher jako jedné z mála dostupných možností zábavy uprostřed pandemie COVID-19, například byl přínosem pro mnoho společností v herním průmyslu bez ohledu na výkonné talenty nebo strategická rozhodnutí. “

Je třeba poznamenat, že CtW Investment Group je společnost založená s posláním držet ředitele a vedoucí pracovníky odpovědné za to, co považuje za neetické a nezodpovědné chování společnosti. Bez ohledu na to, co Bobby Kotick udělal za posledních několik let, by s ním firma pravděpodobně nebyla spokojená. Kotickovo jmění přesahuje 600 milionů dolarů, takže by se klidně mohl obejít bez jakýchkoli dalších finančních bonusů. 

Je pravděpodobné, že není možné spojit tuto výplatu s žádným propouštěním, které Activision Blizzard v poslední době zaznamenal, ale není těžké být touto informací znechucen, zejména když tyto informace přichází tak krátce po sobě. Mnozí tak mohou namítat, že místo toho, aby si CEO společnosti dál plnil kapsy penězi, mohl tyto prostředky investovat do společnosti a zachránit pracovní místa lidí, kteří byli propuštěni a na rozloučenou obdrželi 200 dolarů do Battle Net.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno