Generální ředitel čínské společnosti vydávající hry a výkonný producent nadcházejícíNetflix serie zemřel s podezřením na otravu.

Yoozoo je vydavatel videoher z Číny, který byl založen 39letým miliardářským ředitelem Lin Qi v roce 2009, který zemřel na Vánoce po podezření z otravy neznámým zdrojem. Lin je také považován za výkonného producenta The Three-Body Problem, připravované série pro Netflix v čele s tvůrci Game of Thrones Davidem Benioffem a DB Weissem.

The Three-Body Problem je založen na trilogii nejprodávanějších čínských románů, které byly přeloženy do desítek jazyků a společnost Yoozoo získala práva na její filmovou adaptaci v roce 2015 s plány na vytvoření série šesti filmů. Když Yoozoo souhlasil s vytvořením série Netflix , společnost již začala pracovat na čínských jazykových adaptacích knih prostřednictvím přidružené společnosti s názvem The Three-Body Problem Universe, vedené generálním ředitelem Xu Yao.

16. prosince Lin onemocněl a byl ošetřen v nemocnici, přičemž další den podle Variety již generální ředitel vykazoval známky mozkové smrti. Lékaři oznámili policii, že mají podezření, že byl otráven. Následovalo vyšetřování a policie se zaměřila na Xu Yao, o kterém se předpokládá, že otrávil Lin kvůli pracovnímu sporu mezi manažery společnosti. Xu byl zatčen, ačkoli vyšetřování nebylo uzavřeno.

Přečti si  STALKER 2 bude „velmi dlouhou hrou“ nabízející obsah na „stovky hodin“

Zdroj jedu, který je označován jako příčina smrti, je nyní stále neznámý. Podle místních čínských sdělovacích prostředků se původně předpokládalo, že byl ředitel otráven starým čajem pu’er. Jiné zpravodajské zdroje tvrdily, že Lin zemřel na koktejl jedů. Dr. Zhou, se kterým se Lin před svou smrtí setkal, poukázal na to, že jedl borůvky v den, kdy onemocněl, i když není jasné, zda lékař považuje tento zdroj za potenciální zdroj jedu.

Yoozoo Games na Štědrý den potvrdily, že obdržely zprávy o Linově smrti od jeho rodiny. “Představenstvo vzdává nejvyšší uznání předsedovi za jeho přínos společnosti,” uvádí se v prohlášení, a zaměstnanci společnosti Yoozoo byli v “hlubokém zármutku a smutku.”

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

Společnost Yoozoo Games začala vydávat online počítačové hry a v poslední době přešla na mobilní hry. Podle pololetní zprávy společnosti z roku 2020 ze září se trvale řadí mezi šest vydavatelů mobilních her s nejvyššími tržbami v Číně  a letos vykázala společnost rekordní zisky.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno