Geoff Keighley oznámil, že poprvé za 25 let se nezúčastní veletrhu E3.

V průběhu let snad nebyl žádný větší zastánce E3 než Geoff Keighley. Hostitel a producent The Game Awards a E3 Coliseum již dlouho hovořil o tom, jak důležitá je podle něj pro a herní průmysl tato událost, která spojuje všechny. Ale poté, co v posledních měsících vyjádřil svou nespokojenost se směrem, kterým se každoroční konference vydala, Keighley dnes oznámil, že se nebude účastnit E3 2020.

Keighley dnes zveřejnil toto oznámení na svém Twitteru, kde uvedl, že letos na výstavě nebude produkovat Koloseum E3.

“Chci podpořit vývojáře, kteří předvedou svou práci, ale také musím být otevřený a čestný k vám, fanouškům, v tom, co přesně ode mě můžete očekávat,” řekl Keighley. “Poprvé za 25 let se nebudu účastnit E3.”

Ve zprávě zaslané The Washington Post se Keighley dále rozepisuje o důvodech, proč vynechává letošní E3. Keighley zdánlivě dal vinu ESA a jejich neochotě dále rozvíjet show.

“Na základě toho, co mi bylo sděleno, se prostě necítím dost pohodlně. Není žádným tajemstvím, že se E3 musí neustále vyvíjet a já mám v tomto ohledu řadu nápadů, ale rozhodli jsme se využít zvolit přístup „počkejte a uvidíte,“ Těším se, až se dozvím více o vizi ESA nad rámec toho, co bylo v blogu minulý týden,” vysvětlil Keighley.

 I když se to nemusí mnohým na první pohled zdát, tak Keighley ve skutečnosti hraje velkou roli, pokud jde o koordinaci událostí v zákulisí akcí, jako jsou E3 a Gamescom.

Keighley je po Sony druhým významným členem herního průmyslu, který se rozhodl vynechat E3 z důvodu nesouhlasu s vizí a směřováním E3.

Přečti si  Sony čelí hromadné žalobě kvůli monopolu na prodej digitálních her pro PlayStation

E3 2020 se bude konat od 9. do 11. června.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno