Jedním z hlavních hrdinů nového God of War bude i Kratosův syn Atreus . Ten se bude snažit najít cestu ke svému otci, přičemž oba čeká nelehká a osobní cesta, která nakonec definuje jejich vztah.

Nebude to ale klasická procházka růžovým no spíše zamrzlým sadem. Cesta této dvojice bude představovat pouť z bodu A do bodu B a bude také plná emocí.

Atreus je druhou šancí pro Kratose v roli otce. Ten bude muset čelit svému hněvu a znovu objevit svou dávno ztracenou lidskost. Naopak Atreus se bude muset vyrovnat se svým osudem a naučit se, jak se chovat méně než emočně zranitelné dítě a více než bůh. Rozhodování o vzhledu Kratosova syna nebylo snadné. Jakmile se ve studiu usnesli na tomto centrálním bodě hry, vzhled chlapce, byla pro studio obrovská výzva.

“Nejdřív jsem se pokusil popsat našim umělcem, čím si bude Atreus procházet a co všechno už má za sebou. Dal jsem jim představu o světě, který zažije. Světě, který nebude přátelský. Na druhé straně jsme se posadili a položili si otázku, jak by vypadal Kratos, když měl 10 let. Udělali jsme si několik nákresů s cílem zjistit, zda existuje něco, s čím by se dalo v této souvislosti pracovat. Ale nefungovalo to, “vzpomíná Barlog.

Vzhled chlapce je ostatně inspirovaný skutečnou osobou. Studio uspořádalo konkurz, na který přišel také dětský herec  Sunny Suljic . Když ho uviděli, řekli si, že přesně tak si představují, aby Atreus vypadal. Vývojáři na něm viděli velké modré oči a představu nevinnosti, ale také vypadá, že vnímá věci kolem a právě proto byl pro ně perfektní volbou. Mnoho času zabrala také definice Kratosova rodičovství. Vývojáři si kladli otázku, jaký otec by mohl Kratos být. Konec konců je to ten chlapík, který utrhl Heliovi hlavu a použil ji jako lucerna. Zjistit, jak by mohl figurovat v roli otce, proto bylo velmi obtížné.

“Kratos není chlapík, který s vámi hodně mluví. Myslím, že mnozí z nás mají otce pocházejících z generace, která nebyla příliš výřečná. Neznamená to, že byste s nimi proto měli špatný vztah, jen jste s nimi nestrávili mnoho času žvaněním. Stálo nás množství návrhů definovat právě tuto problematiku. Vzpomínám si na jeden z těch prvních, který lidé ve studiu vnímali tak, že byl Kratos na Atrea příliš tvrdý a mnoho času si byli vzdálení. Tato zpětná vazba nakonec vedla k magickému momentu, který byl k vidění na loňské E3, kde došlo k odhalení, kde Kratos křičí na Atrea a pak chytne dech. Musí se uklidnit, hovořit přes zuby a vysvětlit Atreovi, co udělal špatně. A to je to skutečné. To je ten okamžik pravdy. “říká Barlog.

Kratos nebude nakonec učit svého syna jak se stát bohem, ale spíše to, jak nedělat tytéž chyby jako dělal on sám. Pro Kratose je totiž být bohem spíše choroba, kterou přenesl na své dítě a to nechce. Všechno, co chce je tedy zajistit, aby jeho chyby nebyly opakovány jeho synem. Na druhé straně bude chlapec nevědomky učit svého otce to, jak se stát člověkem. Kratosova lidskost je v něm kdesi velmi hluboko a způsob, jak se k tomu dostat bude dlouhý a tvrdý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno