Stadia je oficiální název platformy společnosti Google pro streamování videoher.

Po letech spekulací, náznaků a úniků společnost Google konečně dnes ráno na GDC 2019 oznámila na čem celou dobu pracovala. Jedná se o novou herní platformu nazvanou Stadia.

Stadia je streamovací technologie, která vám umožní hrát různé hry na jakékoli platformě, kterou již vlastníte. Stadie nemá podobu konzole ani jiného hardwaru a místo toho je streamována přímo do vaší televize, telefonu, notebooku, nebo počítače, aby vám umožnila hrát hry. Ty jsou přenášeny z datových center společnosti Google po celém světě  do preferovaného zařízení.

Stadia prošla v loňském roce testem, kdy byla streamována hra Assassin’s Creed Odyssey v 1080p a 60fps prostřednictvím Google Chrome.

Přečti si  Rozložení mapy Call of Duty: Warzone je autentičtější, než si fanoušci uvědomují

Kromě toho společnost Google umožní hráčům, aby využívali svých vlastních ovladačů a zařízení pro hraní prostřednictvím Stadia. Chcete použít DualShock 4? Není problém,. Klávesnice a mys? Jasná věc. Google také nabídne vlastní herní ovladač, která se automaticky připojí přes WiFi.

Pokud máte obavy o to, jak hry na Stadii poběží, pak Google informuje o tom, že Stadia bude pravděpodobně nejlepším místem pro hraní her, pokud jde o kvalitu. Stadia nabídne více než 10 teraflops pro vývojáře, aby mohli pouštět své hry přesně tak jak chtějí. Navíc mohou vývojáři své projekty dále rozšiřovat. Během showcase se objevil také Marty Stratton, který uvedl, že připravovaný titul DOOM Ethernal bude schopen běžet ve 4K s HDR a 60fps za pomoci Stadia.

Přečti si  Destruction AllStars odstartovalo svou první sezonu

Google také slibuje, že i když to vše zní příliš dobře, aby to byla pravda, tak technologie s nízkou latencí, kterou společnost vyvinula , umožní hráčům, aby mohli zažít všechny tyto hry s minimální odezvou. Na Stadiu budete moci hrát také multiplatformní hry a podle Googlu budete moci přenést i hry z jiných platforem. Další specifika, jak to vše bude fungovat, nebyly poskytnuty.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno