V okamžiku, kdy se na trhu objeví konzole příští generace PS5 a XSX, neměli byste očekávat žádné obří skoky v grafice, ale spíše větší vylepšení v nejjemnějších detailech a v případě Sony i mnohem větší ponoření do her.

V předchozích výměnách konzolových generací jsme si mohli být vždy jisti, že dojde k nastavení zcela nových grafických standardů. Avšak dnešní grafické skvosty, jako Death Stranding, The Last of Us Part II a další vypadají natolik úchvatně, že vylepšení s další generací budou prováděna jen v malých krocích a nejjemnějších detailech.

Samozřejmě hry budou vypadat na PS5 a XSX o něco lépe, zejména díky vyššímu rozlišení a použití ray tracing, ale grafického vrcholu může být u next-genu dosaženo mnohem dříve než u aktuální generace. Alespoň to je názor Ramzi Haidamuse, vedoucího technologické společnosti Immersion, která se intenzivně podílela na vývoji nového gamepadu DualSense společnosti Sony.

Přečti si  Ubisoft nyní bude označovat své vlastní hry „Ubisoft Originals“

V aktuální čtvrtletní zprávě Haidamus uvedl, že hry na audiovizuální úrovni dosáhnou s další generací optima, z kterého bude dále jen velmi těžké někam pokračovat. A tak budoucnost hraní spočívá v prohlubování herních zážitků.

“Dostáváme se k bodu, kdy se jedná o fantastický audiovizuální zážitek, takže kam se vydat dál? Jak vidíme, tak se Sony a další herní konzole začínají soustředit na pocit ze hry. Je to jakási třetí zkušenost, díky které se do hry ještě více ponoříte.

Budoucnost spočívá v haptice

Ve skutečnosti je již zřejmé, že herní průmysl hledá jiné způsoby než grafiku ke zvýšení ponoření se do herního světa. VR je, samozřejmě v popředí, ale vylepšené ovladače a další smyslová zařízení jsou také možnou cestou, jak hráčům nabídnout zcela novou zkušenost ze hry. 

Řadič DualSense PS5, který společnost Immersion pomohla rozvíjet, by k tomu měl rozhodujícím způsobem přispět a nabízí několik nových funkcí. Haidamus ve svých poznámkách s největší pravděpodobností odkazuje na sofistikovanější haptickou zpětnou vazbu, která by se měla ukázat jako mnohem složitější než tomu bylo dříve, zejména díky individuální adaptaci na příslušné hry.

Přečti si  Far Cry 6, Rainbow Six Quarantine a The Division Heartland vyjdou před 31. březnem 2022

CEO Immersion v této souvislosti dokonce hovoří o „zcela novém zážitku“. Zdůrazňuje také, že v dlouhodobém horizontu se tyto funkce neomezují pouze na PlayStation, ale mohou se stát normou a standardem napříč platformami. Microsoft zpočátku spoléhá na osvědčené a testované metody pro Xbox Series X, ale již v minulosti s Kinectem, který nakonec selhal, prokázal, že jsou ochotni experimentovat.

Popravdě řečeno už se nemůžeme dočkat až poprvé dostaneme do ruky DualSense a ucítíme, jak moc dokáže přenést dění na obrazovce do našich dlaní.

PlayStation 5 a Xbox Series X budou uvedeny do prodeje na konci tohoto roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno