To, co se na první pohled zdálo jako skvělý marketingový plán, teď do značné míry rozděluje GTA komunitu. Ta se totiž po nabídce bezplatného stažení GTA V z Epic Game Store začala potýkat s vracejícími se hackery. Situace je ale mnohem horší, než se může zdát. Softwarový filutové totiž dokážou znepříjemnit zážitek ze hry i hráčům v single-playerové kampani.

I přesto, že je tu s námi GTA V už od roku 2013, kdy vyšlo na konzole PlayStation 3 a Xbox 360, nedokázali vývojáři z Rockstaru vyvinout dostatečnou ochranu proti hackerům a poté, co Epic Game Store začal nabízet GTA V zdarma, má tato skutečnost nejhorší dopad na samotné hráče.

Co hackeři a moddeři v GTA V dokážou? Většinou jejich přítomnost na serveru poznáte během pár vteřin. Mají přístup ke všem možným utilitám a mohou ovládat základní herní mechanismy. Bez jakýchkoliv obtíží dokážou jednotlivé hráče pozamykat do klecí, spawnovat vozidla, připisovat a odepisovat herní měnu a neštítí se ani užívání aimbotů či wallhecků. Povětšinou se ovšem jedná jen o neškodnou zábavu na účet ostatních hráčů. S možností si kdykoliv založit nový účet a hru znovu stáhnout, která se jim naskytla právě po uveřejnění nabídky Epicu, se ale tito lumpové nebojí testovat nové a nové věci.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] STALKER 2 - Neexistují žádné plány pro PS5, Game Pass je jeden z důvodů Xbox exkluzivity

Na Redditu se již začaly objevovat příspěvky, kde si uživatelé stěžují na to, že je hackeři dostihnou i poté, co online lobby opustí a vrátí se do příběhové kampaně. S podobnými zážitky se na Redditu svěřil například uživatel Furfty (u/Furfty).

Hráčům, především na PC, tak nezbývá nic jiného než počkat na konec akce na Epic Game Store. Zabanovaní herní vandalové poté nebudou mít možnost se do hry stále bezplatně vracet s novými účty.

Grand Theft Auto V je dočasně zdarma skrze Epic Game Store.

19 KOMENTÁŘE

   • To je v celku jednoduché, od doby co je GTA zdarma, se neustále přetěžují servery. Takže to do hry, a u mne se stává, že ani do launcheru, někoho nemusí vůbec pustit. Od Epicu je to nabídka pěkná, já sám mám tedy GTA koupené již dlouho, ale pro někoho může být drahé. Ovšem bych tuto nabídku dál jen na pár dní. Nemusely by vznikat takové potíže.

   • Taky jsem měl docela dlouho problém, aby se aktualizoval launcher a social club. Nakonec jsem stáhl někde už aktuální a ty fungovaly…Ale podpora Rockstar hrozná

  • Problém je v tom že Rockstar je tak retardovaný že za ty roky nedokáže zablokovat ani modmenu z youtube, co stáhne kid za 10s a nainstaluje podle tutoše za dalších 10s.

   Jediný co přidávaj jsou retardace jako arenawars na čem naháněj sharkcardy od retardů, ale vylepšení ochrany proti moderům nic, vylepšení herního prostředí jako třeba bydlet ve více lidech v 1 hauzu nebo pujčit káru kámošovi a zavolat si druhou taky nic, jenom honí prachy.

 1. Jediný kdo za to může je rockstar games
  žádna ochrana a to je to co totalně zničilo multák naprosto nehratelné nikdy bych si už nekoupil žádnou hru od této společnosti pač ještě nikdy jsem nezažil to co na GTA online

  • Dost zavádějící informace. Na konzolích je už víceméně klid od hackerů. Žádného agresivního jsem již leta nepotkal.

  • No co k tomu říct. Nejlepší je mít v singlu po tuce script hook a v onlinu kámoše módera, nebo být sám móder, ale používat to jenom proti hackerům. Každopádně v každé sešně je 100 % aspoň jeden móder.

 2. Gta online je dobře… Nic méně proč sou moderní a hackeři..?
  Hakeri to Maj v pí…. Jen se bavjej na účty jiných….. A proč moderi..?
  Pac se podívejte samy….
  Kdyz začínáte GTA online tak máte v kapsách nasrano a na účtu prach…. Nemáte nic ale vše stojí mraky peněz….
  Vše je Mega složité a hlavně když jedete online s ostatníma a makate tak se vždy najde někdo kdo vám to hovnuje a kundi…..
  Takže proto toto ne..?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno