Připravovaná hra Hellblade 2 od společnosti Ninja Theory by mohla být doposud nejlépe vypadajícím titulem na Unreal Engine 5, ačkoli od konzole Xbox Series X bude vyžadovat hodně výkonu.

Píše to server Digital Foundry na základě nových záběrů, které Microsoft a vývojářské studio Ninja Theory k pokračování hry Hellblade nedávno zveřejnili. Už jsme věděli, že Ninja Theory u titulu tlačí na vizuální stránku, a minulý týden bylo potvrzeno, že hra poběží „pouze“ při 30 FPS na konzolích Xbox Series X a Series S od Microsoftu. Ačkoli to pro někoho bude zklamání, zdá se, že jde o kompromis, který musel vývojářský tým učinit. Na druhou stranu ředitel VFX společnosti Ninja Theory Mark Slater-Tunstill uvedl, že díky 30FPS bude hra působit „filmověji“.

Přečti si  Hra Call of Duty: Black Ops 6 byla oficiálně oznámena

Jak již bylo řečeno, Digital Foundry se dostalo k nezpracovaným záběrům od Microsoftu a podle něj je jasné, že se díváme na hru, která tlačí na pilu ve vizuální stránce a dělá skutečné ústupky pouze v oblasti rozsahu a velikosti hry. Na Xboxu řady X prý hra vypadá výborně, i když je jasné, že jde o náročnou hru – nejen pro špičkovou konzoli Microsoftu, ale i hráči na PC budou potřebovat poměrně slušnou konfiguraci, aby zvládli vizuální kvalitu a výkon. Bude proto zajímavé sledovat, jak si Xbox řady S poradí se vší vizuální nádherou. „Na konzoli Xbox Series X se zjevně jedná o náročnou hru, ale výsledky přesto vypadají celkově výborně,“ píše se v článku od Digital Foundry. „Právě na platformy s nižším výkonem – konkrétně na Series S – jsem zvědavý více. Rozlišení se určitě sníží a byl bych zvědavý, do jaké míry se objeví nějaké další vychytávky specifické pro S. Konfigurace hry na Series X ji také může zařadit mezi náročnější kousky PC softwaru, které jsme zatím v této generaci viděli. Ke zvládnutí dobré kvality obrazu při vysokých snímkových frekvencích by mohl být zapotřebí docela solidní GPU – za předpokladu, že CPU strana rovnice je dostatečně škálovatelná. V tomto ohledu se hodně podobá ostatním high-endovým počinům UE5, které jsme zatím viděli.“

Přečti si  Senua's Saga: Hellblade 2 v launch traileru

Video od Digital Foundry o hře Hellblade 2 jsme zařadili níže:

Hra Hellblade 2 vychází příští měsíc 21. května pro PC a Xbox Series X|S. Jak prozradili vývojáři, hra bude mít přibližně 8 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno