Od oficiálního vydání hry Senua’s Saga: Hellblade II uplynul pouhý den a hráči na PC si již mohou vylepšit svůj zážitek několika prvními mody.

Nejprve se komunita Flat2VR pochlubila modem pro virtuální realitu pro filmovou hru pro jednoho hráče, který vydala společnost Ninja Theory. Díky nástroji UEVR od společnosti Praydog již hra Hellblade II pracuje s plnou 6DOF VR a lze ji hrát v pohledu první nebo třetí osoby.

Pro správné nastavení je třeba získat profil z diskuze Flat2VR. Také se ujistěte, že používáte výkonný počítač.

Senua’s Saga: Hellblade II je plná postprocesingových efektů, jako je hloubka ostrosti, pohybová neostrost, chromatická aberace, zkreslení objektivu, filmové zrno a nucený letterboxing (černé pruhy). Většina z nich je sice pro uměleckou vizi navrženou společností Ninja Theory nezbytná, ale některým hráčům mohou být odporné nebo dokonce nechutné (zejména v případě rozmazání pohybu).

Přečti si  RECENZE: System Shock (PS5) - Shodan vás již očekává

Naštěstí již existuje snadno použitelný mod, který je všechny odstraní a je k dispozici ke stažení na webu Nexus Mods. Toto jsou jednoduché kroky potřebné k instalaci:

1. Stáhněte si soubor ZIP a rozbalte jej.
2. Zkopírujte/vyjměte soubory do tohoto umístění: %LOCALAPPDATA%\Hellblade2\Saved\Config\Windows\

3. Nahraďte soubor.

Hráči, kteří chtějí zakázat pouze konkrétní efekty, však mohou využít tento návod. Musíte otevřít soubor Engine.ini, který se nachází ve složce %LOCALAPPDATA%\Hellblade2\Saved\Config\Windows\.

Poté na konec souboru přidejte následující text podle toho, které efekty chcete zakázat.

[SystemSettings]
r.FilmGrain=0
r.NT.Lens.Distortion.Intensity=0
r.NT.Lens.Distortion.Stretch=0
r.NT.Lens.ChromaticAberration.Intensity=0
r.NT.DOF.RotationalBokeh=0
r.NT.DOF.NTBokehTransform=0
r.MotionBlurQuality=0
r.NT.AllowAspectRatioHorizontalExtension=0
r.NT.EnableConstrainAspectRatio=0
r.AntiAliasingMethod=0

Upozorňujeme, že odstranění vynuceného letterboxingu (černých pruhů) má dva vedlejší účinky. Prvním a nejzřetelnějším je snížení výkonu, protože tyto pixely se budou muset po úpravě vykreslit. Druhým je efekt zvětšené kamery kvůli absenci správného posuvníku zorného pole.

Přečti si  Elden Ring: Shadow of the Erdtree je na Metacritic nejlépe hodnoceným rozšířením všech dob

Mou recenzi hry Senua’s Saga: Hellblade II najdete zde. Společnost Ninja Theory dnes již dříve rozeslala komunitě poděkování za „neuvěřitelnou odezvu“ na hru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno