Origin již nebude jediným obchodem a přístavištěm PC verzí her od Electronic Arts, společnost se totiž vrací zpět na Steam.

Společnost Electronic Arts oficiálně oznámila, že brzy přinese své hry na zpět na platformu Steam. EA na Steam přinese program EA Access, který je v současné době k dispozici na PS4 a Xbox One, příští rok počínaje jarem 2020. Roční předplatné EA Access je je k dispozici za 29,99 USD, ovšem toto předplatné není jediným, co na Steam míří.

EA bude také individuálně vydávat své hry prostřednictvím této oblíbené platformy a to počínaje hrou Star Wars Jedi: Fallen Order, která vychází již 15. listopadu. Toto bude za několik let poprvé, kdy bude hra od EA k zakoupení mimo EA Origin. Na Steamu je již nyní k dispozici předobjednávka Star Wars Jedi: Fallen Order.

Přečti si  GhostWire: Tokio bude vyžívat DualSense pro „Šestý smysl“ a Elementární síly

Je to začátek vzrušujícího partnerství s Valve, které nás přivede k inovacím pro PC hráče po celém světě,” uvedl výkonný ředitel EA Andrew Wilson. Prezident Valve Gabe Newell doplnil: Je to dobrý den pro hráče. Jsme nadšeni z partnerství s EA, abychom nejen přinesli skvělé hry a předplacenou službu na Steam, ale také spojili své komunity bezprecedentním způsobem, který bude přínosem pro hráče a vývojáře z celého světa.“

EA informuje, že v budoucnu se majitelé PC mohou těšit také na další tituly jako  The Sims 4 ,  Apex Legends ,  FIFA 20 a  Battlefield 5.

V době, kdy se herní komunita na PC začíná cítit více segmentovaná, než kdy dříve, se jedná o tah, který se zdá být jako pozitivní pro ty, kteří hrají primárně na PC. Doufejme, že v budoucnu uvidíme podobné kroky i od jiných vydavatelů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno