Největší svátek pop-kultury v Česku je za námi a i letošní ročník se držel zaběhnutých trendů a boural tak dosavadní rekordy. Dosud největší Comic-Con Prague navštívilo téměř 27 000 lidí a možnost jej navštívit měla i naše redakce.

Do pražského O2 Universa jsme se dostali v sobotu a kromě litrů kávy jsme dostali i hromadu zážitků. Tisková konference s Herkulesem Kevinem Sorbem, fotka u 4 tuny vážící sochy z Lega, Chris Barrie aka Rimmer z první řady či kouzelný panel s hlavními hvězdami seriálu Mandalorian. A to je jen skromný výčet všeho, co jsme stihli za jeden jediný den zažít.

M1 1941

Ani tentokrát jsme si nenechali ujít PragoCosplay, kde bylo k vidění 12 soutěžních Cosplayerů a hvězdná porota. Hromadu cen za první místo si odnesla Mary za její cosplay Tiny Tina ze série Borderlands. Srdce diváků ale získal nejen svým „statečným srdcem“ tanečním Pugman.

K vidění nebyly jen světové hvězdy, ale potkat jste mohli například i Jiřinu Bohdalovou, Jána Ilavského či autory komiksové knihy Afterpunk Michala Suchánka a Jonáše Ledeckého. Mezi návštěvníky jste mohli odhalit i legendu českého herního vývoje, Viktora Bocana z Warhorse Studios. O pozornost bojovalo i české herní studio Esanti Games s jejich připravovanou novinkou Secret of the Deep.

Zlatým hřebem dne pro nás byla bezesporu chvíle, kdy na podium hlavní haly vstoupil Chris Barrie, kterého lidé narození před rokem 2000 neznají jinak, než jako Rimmera. Rozhovor vedený v angličtině měl hlavu i patu a některé momenty dokázaly chytnout za srdce. Kromě všemožných zážitků z natáčení jsme mohli herce, jenž ztvárnil dnes již tak kultovní postavu, slyšet i zpívat. O pár hodin později se na stejném místě objevily hvězdy seriálu Mandalorian – Brendan Wayne, Emily Swallow a Tait Fletcher. A právě první jmenovaný se hned na začátku rozhovoru prohlásil, že návštěvníci pravděpodobně ani netuší, jaké mají štěstí a že pražský Comic-Con je ten nejlepší Comin-Con, na kterém kdy byl, čímž vystřihnul neskutečnou poklonu pořadatelům.

Přečti si  Společnost Microsoft údajně pracuje na levnějším tarifu Game Passu založeném na cloudu

Pátý ročník pražského Comic-Conu se mimo jiné nesl také v duchu rozšiřování. K dispozici byly dosud nepřístupné prostory. Své stánky zde měli i tři zcela nesmiřitelní soupeři – PlayStation, Nintendo a Xbox. V zeleném koutku jste si mohli zahrát novou například Microsoft Flight Simulator nebo poslední Forzu Horizon. Červený roh pak nabídl nejen plejádu svých herních pecek, ale i možnost vyfotit se s Mariem a Luigim v nadživotní velikosti. V hale, kde sídlil PlayStation si pak návštěvníci mohli zahrát God of War Ragnarok, The Last of Part II nebo novinku Rise of the Ronin.

Velmi podobný obsah nabídne i mladší bráška pražského Comic-Conu, tedy Comic-Con Junior, který se koná 2.-3. listopadu na brněnském výstavišti. Kromě zcela standardní Comic-Con nabídky a přítomnosti světových hvězd bude k dispozici i rozšířený program pro děti. Pořadatelé navíc slibují jedno speciální překvapení. Předprodej vstupenek startuje 1. června. 

Přečti si  EA Sports FC 25 představeno, vychází 27. září

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno