V mnoha ohledech to byl pro hráče divoký rok. Vyšly desítky úžasných her a to se samozřejmě promítlo i na návštěvnosti a sledovanosti Twitch.tv. Padlo mnoho rekordů a objevili se i nové populární osobnosti.

Twitch na začátku roku představil nové podmínky pro partnerské programy a tak se dalo očekávat, že počty spřátelených streamerů vzroste. Ano, do tohoto programu vstoupilo 248 tisíc nových influencerů. Necelých 8 tisíc se pak stalo Twitch partnery.

Své streamy zapínalo měsíčně v průměru přes 3 miliony streamerů. Za tím nestojí nic jiného než neustála vzrůstající popularita této platformy. Odvysíláno bylo přes 434 miliard minut zábavy, hraní her, hudebního obsahu nebo talk-show. Denní průměr byl 1 milion diváků.

Přečti si  Kvalifikujte se na olympiádu v Gran Turismo Sport

Tento rok se nesl ve spojení Fortnite & Ninja. Tyler Ninja Blewins si přivlastnil rekord sólo streamerů vysíláním se 628 tisíci diváky. Tento rekord ještě vylepšil o měsíc později a navýšil ho na úctyhodných 667 tisíc. Jiných čísel samozřejmě dosahují eventy typu E3 či Gamescom. Zde si připsala vítěství právě E3, kterou v době jejího konání sledovaly na různých kanálech necelé 3 miliony diváků.

Z nových her si nejlépe vedlo Call of Duty: Black Ops 4. Hned v závěsu za ním byl letošní Monster Hunter a Sea of Thieves. Statistiky také ukázaly, že po několika letech nepřetržitého prvenství spadl ze svého trůnu emote Kappa. Po sedmi letech má tak twitch chat nového krále a tím je emote LUL.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno