V seznamech japonských online prodejců se objevila nová verze PlayStation 5, která je o něco lehčí a má nový šroub.

Nejsme ani rok od vydání PS5, ale Sony již vydává revidovanou verzi své nejnovější konzole.

Japonští prodejci uvádějí novou, mírně přepracovanou verzi plně digitálního systému PS5, který má modelový kód CFI-1100B. Nový model je o 300 g lehčí a podle aktualizovaných uživatelských příruček obsahuje jiný šroub, který drží odnímatelnou stojací základnu.

Kromě toho je v modelu CFI-1100B velmi málo odlišností ve srovnání s PS5, které jsou v současné době k dispozici v Severní Americe. Neexistují žádné změny interních specifikací, žádné zvýšení výkonu a není o nic účinnější než předchozí PS5. Je jen o něco lehčí.

Distribuce by měla být zahájena koncem července a prodej v Japonsku bude založen na loterijním systému.

Přečti si  Trailer k Rainbow Six Extraction představuje stealth

Tato revidovaná PS5 by mohla být pověstným redesignem, o kterém jsme slyšeli před několika měsíci. Výrobce polovodičů TSMD se připravoval na zahájení výroby nových komponent pro PS5, ale zpráva potvrdila, že nedojde ke změnám vnějšího vzhledu PS5. Revize by společnosti Sony většinou usnadnila odstranění globálního nedostatku polovodičů a pokračování ve výrobě PS5.

Zdá se tedy pravděpodobné, že CFI-1100B bude mít mírně odlišné vnitřní komponenty než současná PS5, ale ve skutečném hraní se to nijak neprojeví.

Společnost Sony očekává, že bude mít i nadále problémy s uspokojením poptávky po své nové konzoli nejméně do roku 2022. Vyplývá to ze zprávy finančního ředitele společnosti Sony Hiroki Totoki, který analytikům na začátku letošního roku předal ponurou zprávu.

Přečti si  Dying Light Platinum Edition vyjde na Switch letos v říjnu

Nemyslím si, že se letos poptávka uklidní, a i kdybychom zajistili mnohem více zařízení a příští rok vyrobili mnohem více kusů PlayStation 5,“ připustil Totoki, „naše nabídka by nebyla schopna poptávku dohnat.“

Neexistuje žádné slovo o tom, zda se tento lehčí systém PS5 dostane do Severní Ameriky a zbytku světa nebo zda zůstane japonskou exkluzivní verzí konzole.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno