Jedna z nejvýraznějších tváří herní žurnalistiky opouští po 8mi letech Kotaku. Svou rezignaci oznámil Schreier speciálním článkem a odchod odůvodnil nespokojeností s vedením společnosti G/O Media, která Kotaku vlastní.

Schreier ovšem herní novinařinu neopouští. Odstupuje sice ze všech pozic, které v Kotaku zastával, ale ve světě videoher zůstane i nadále. V budoucnu se spojí s jiným herním webem, jehož jméno doposud neznáme. Nyní má v plánu se soustředit na dokončení jeho druhé knihy, která se stejně jako ta první (Blood, Sweat, and Pixels: The Triumphant) bude zaměřovat na práci herních studií a herní novinařinu. Společně s Kirkem Hamiltonem a Maddy Myersovou dále zakládá nový videoherní podcast Triple Click Podcast.

Schreier není jediným zaměstnancem Kotaku, který nyní redakci opouští. Již dříve ze stejných důvodů odešlo několik jeho dalších kolegů. Vlna odchodů se spustila po vyhazovu šéfredaktora Barryho Petcheskyho.

Přečti si  Trailer k Season of the Splicer v Destiny 2 představuje novou aktivitu pro 6 hráčů

Během několika posledních let si Jason vysloužil pověst notorického insidera a špičkového novináře. Nezaměřoval se pouze na zprávy týkající se přímo herních titulů, ale odkrýval i méně příjemné příběhy ze zákoutí herního byznysu. Schreier v neposlední řadě upozornil na problematiku “crunche”, která je aktuální dodnes.

Jeho “dopis na rozloučenou” můžete nalézt přímo na stránkách Kotaku.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno