Na konci března se otevřou dveře moderních prostor Impact Hub Brno a započne již 3. ročník herního festivalu Gamer Pie. Ústředním tématem budou adventury, ale nejen na nich bude živa tato akce.

Světová média se o posledním březnovém víkendu budou pravděpodobně věnovat jiné herní akci PAX East, tak my češi nezůstaneme ani zdaleka pozadu. Již 30. března se v Brně koná 3. ročník herního festivali Gamer Pie. Mezi hlavní lákadla bezesporu patří velká jména, která vystoupí se svými přednáškami. Jedním z těchto jmen je například Viktor Bocan, který vystoupí s přednáškou Horké léto anebo zlaté časy českých adventur. Se svou troškou do mlýna přijede i české studio Amanita Design, které dozajista znáte nejen díky jejich poslednímu titulu Chuchel a k vidění bude i připravované Someday You’ll Return od studia CBE, které vede Jan Kavan.

Přečti si  Unikly první možné obrázky z Battlefieldu 6

„Česká herní scéna by snad bez tolika legendárních adventur nemohla naplno vzniknout,“ zdůvodňuje výběr Kuba Špiřík, hlavní producent festivalu.

Seznam jmen je vskutku výjimečný a za zmínku jistě stojí i známý překladatel, publicista Frantisšek Fuka nebo moderátorka pořadu New Game Plus Alžběta Trojanová. Novinkou třetího ročníku bude Herní stezka, kde se představí herní projekty velkých, středních i menších studií, včetně studentských prací, nebo výsledky game jamů.

Další informace a detaily jsou postupně zveřejňovány na Facebooku pořadatelů. Celým festivalem vás provede herní novinář Lukáš Grygar a lístky jsou nyní k dostání za 350,-

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno