V týdnech po neúmyslném úniku ovladače NVIDIA GeForce Driver, který umožnil těžbu kryptoměny na GPU GeForce RTX 3060, našli těžaři i další způsoby, jak obejít omezovač hash rate na GPU Ampere.

Když společnost NVIDIA omylem zveřejnila na své vývojářské webové stránce ovladač GeForce 470.05, který uživatelům umožnil obejít omezovač hash rate, okamžitě jej následně odstranila, bohužel tím však nedokázala zabránit jeho hromadnému šíření po internetu. Ovladač je tak v tuto chvíli ke stažení z mnoha veřejně dostupných uložišť.

Nové objevy překvapivě přinesl editor Hardwareluxxu Andreas Schilling, který svým testováním potvrdil, že driver může i přesto stále omezovat hashovací rychlost na GeForce RTX 3060 při spuštění více GPU. Z tohoto důvodu byla GeForce RTX 3060 provozována společně s GeForce RTX 2080 Ti. RTX 2080 Ti byla použita jako primární grafický adaptér, zatímco NVIDIA GeForce RTX 3060 byla použita jako sekundární karta. Vidíte, že omezovač hash rate se brzy rozběhne a vynutí rychlost ETH na 21-22 MH / s namísto až 50 MH / s, které tato karta přináší.

Toto je rozhodně zajímavý způsob blokování těžby kryptoměny při spuštění více GPU, protože detekuje, který GPU se používá jako grafický adaptér a současně kontroluje, zda vedle něj běží více GPU a zda na nich běží algoritmy těžby. Ve většině případů mají těžební soupravy pro kryptoměnu jako grafický adaptér low-endovou nebo jinou cenově dostupnou kartu, zatímco vedle běží řada GPU pro těžbu kryptoměny.

https://twitter.com/aschilling/status/1372971457140170774?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1372971457140170774%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwccftech.com%2Fnvidia-geforce-rtx-3060-cryptocurrency-mining-limit-bypassed-using-dummy-hdmi%2F

Přečti si  CD Projekt RED odhalil rekordní tržby za rok 2020

Chcete-li obejít i tento limit stanovený NVIDIA, musíte pouze získat fiktivní konektory HDMI, které mohou ovladače přimět  k tomu, aby si myslel, že ostatní karty jsou také spuštěny pro grafické oparace a umožňují plnou rychlost těžby. Andreas dále předvádí toto na svém Twitteru a ukazuje stejnou GeForce RTX 3060, která byla omezena při běhu vedle RTX 2080 Ti a pracuje s plnou hash rychlostí těžby kryptoměny.

Uživatelé v Koreji to také předvedli tím, že testovali čtyři grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3060 pomocí fiktivních konektorů HDMI. Těžaři potvrzují, že při použití fiktivních konektorů HDMI nedochází k žádnému poklesu rychlosti těžby v etherea (ani v žádném algoritmu Crypto). Tyto fiktivní konektory HDMI jsou snadno dostupné k zakoupení a jsou poměrně levné, ale vzhledem k tomu, že se mohou stát po rozšíření této informace velmi oblíbenými, můžeme očekávat jejich cenový růst. Těžař také říká, že dosud netestoval karty s fiktivními konektory DVI, ale to by také mohlo fungovat. Kromě toho k překonání limitu potřebujete také linku PCIe x8 nebo vyšší.

Očekává se také, že grafické karty, jako je nevydaná  NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, mají limit hash rate, ale pokud mohou moddeři takto snadno obejít RTX 3060, potom je jisté, že to půjde i u RTX 3080 Ti, což opět povede k jejich trvalému nedostatku. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno