Nepodceňujte sílu PlayStationu! To je jeden z nejslavnějších sloganů v historii videoher, který Sony použilo při svém vstupu do konzolového boje.

Pokud Sony udělalo jednu věc za ty roky opravdu dobře, tak je to marketing. Zatímco PlayStation 5 nemá za sebou tak ikonickou reklamní kampaň, popularita konzole není zpochybňována. Prodej velkého bílého stroje letos dramaticky vzrostl, i když je stále těžké zbavit se pocitu, že tato generace ještě pořádně nezačala.

Už to budou tři roky od uvedení PS5 na trh a hráči by mohli očekávat nějaké hry, které skutečně využívají sílu a výkon této konzole. v diskusi o nejlépe vypadajících hrách na PS5 se znovu a znovu objevuje několik jmen, což je velmi vypovídající.

Na populárním subredditu PS5 se jedno nedávné vlákno zeptalo: ‚Jaká je podle vás nejlepší hra na PS5?‘ Diskuse vyvolala stovky komentářů a několik názvů se objevuje opakovaně. 

Zdroj: Horizon Forbidden West

Nejfrekventovanější je Horizon Forbidden West od Guerrilla Games. Akční adventura s Aloy v hlavní roli je hlavním favoritem a díky skvělému enginu Decima pohánějícímu celou hru je z hlediska grafického podání jednoznačně vynikající.

Objevují se ale jiné názvy jako: The Last of Us Part 2, R&C Rift Apart. Jeden z komentářů je ale vše vypovídající a pravdivý, konkrétně: „Jak může hra pro PS4 vypadat a fungovat tak dobře“. „Kombinace grafiky, neuvěřitelného zvukového designu, příběhu a nejlepších animací, jaké jsem kdy viděl, plus hvězdné obsazení ji řadí mezi nejlepší hry, jaké jsem kdy hrál“.

Zdroj: Naughty Dog

Takže tady to máte. Dvě multiplatformní hry, protože Horizon Forbidden West i The Last of Us Part 2 lze hrát na téměř deset let staré PS4, byly uvedeny jako jako nejlépe vypadající hry na PlayStation 5. O čem to vypovídá? No, v první řadě to svědčí o zkušených vývojářích a umělcích z Guerrilla a Naughty Dog. Bez ohledu na to, na jakou platformu hru vyvíjí, jsou jejich díla vizuálně ohromující. Stejně tak Red Dead Redemption 2 od Rockstaru je dodnes pravidelně uváděno jako jeden z graficky nejpůsobivějších titulů.

Mezitím je samozřejmě ještě jeden rozdíl. PS5 dokáže vykreslit The Last of Us Part 2 a Horizon Forbidden West v nativním 4K, i když PS4 Pro to také umí, ale PS5 umí několik dalších grafických vychytávek, které PS4 Pro nedokáže, ale zde je již zapotřebí opravdu trénované oko, aby bylo schopno poznat rozdíly. 

Ale PS5 samozřejmě není jen o skvělé grafice, výkon konzole spojený s jejím SSD umožňuje určité herní mechanismy, kterým se její méně výkonný předchůdce prostě nemůže rovnat. hry jako Returnal s posouvajícími se úrovněmi a restartováním hry a Ratchet & Clank: Rift Apart s mechanikou rozměrové trhliny by pravděpodobně musely být o něco zmenšeny, aby se mohly dostat na deset let starou PS4.

Je důležité si uvědomit, že samotná grafika hru nedělá. Ale přesto by bylo hezké vidět skutečně ohromující grafický zázrak této generace, i když vzhledem k tomu, že výkon konzole už není revoluční, s každou další generací je možná nejlepší změnit perspektivu a upřednostnit jiné věci.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět v komentáři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno