V souvislosti s rostoucími obavami o budoucnost Bungie po loňském neúspěchu Destiny 2 sdělily zdroje IGN, že Matter, nová IP s ochrannou známkou z roku 2018, byla zrušena.

Je zvláštní, že vývojový tým pracoval na podobném projektu s „trochu jiným směrem“, ale ten byl zrušen na konci roku 2022. Gummy Bears, titul podobný MOBA, stále žije, ale v současné době je v „režimu vyčkávání“ kvůli přetrvávající nejistotě uvnitř Bungie.

Ačkoli nebyl nikdy oficiálně oznámen, poprvé se zprávy o Gummy Bears objevily v srpnu 2023. Společnost Bungie tehdy popsala jeden ze svých inkubačních projektů jako „týmovou akční hru inspirovanou několika žánry ve zcela novém, vědecko-fantastickém vesmíru“. Některé z těchto žánrů zahrnovaly plošinovky, MOBA, simulátory života a tak dále „zabalené do odlehčeného, komediálního světa“.

Přečti si  Black Myth: Wukong má údajně smlouvu o exkluzivitě pro PlayStation

Zdá se také, že po zbývajících výplatách z akvizice společnosti Sony se očekává, že vedení odejde v létě 2026. Bungie tak tlačí na vydání Marathonu dříve, než k tomu dojde, což by mohlo vysvětlovat loňskou výměnu Christophera Barretta na postu ředitele hry za Joea Zieglera.

Destiny 2: The Final Shape mezitím vychází 4. června pro Xbox One, Xbox řady X/S, PS4, PS5 a PC. Marathon nemá datum vydání, ale zvěsti tvrdí, že byl odložen na rok 2025.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno