Ve spolupráci se společností Razer Microsoft oficiálně přinese na Xbox One podporu pro myš a klávesnici, která bude integrována “v nadcházejících týdnech”.

Prostřednictvím iniciativ, jako je například Xbox Play Anywhere, postupně pracuje společnost Microsoft, aby sjednotila komunitu herních konzolí a počítačů. Díky dnešnímu oznámení bude tento vztah blíže než kdy dříve.

Microsoft přišel s tímto oficiálním oznámením v poslední epizodě Microsoft Inside Xbox, kdy společnost sdělila, že podpora myši a klávesnice dorazí na konzole Xbox One v nadcházejících týdnech. Jako první budou mít přístup vybraní členové programu Xbox Insider.

Jak bylo uvedeno během vysílání, podpora myší a klávesnice nebude univerzální funkcí ve všech hrách na Xbox One. Podpora klávesnice a myši bude v závislosti na jednotlivých titulech a jejich vývojářích.

Přečti si  Nové zdroje EVOLVEO nejen pro herní sestavy

Jením z prvních titulů, které budou klávesnici s myší na konzolích Xbox One podporovat, bude hra Warframe, která bude v blízké budoucnosti k dispozici členům Xbox Insider.

Pokud jde o hardwarovou kompatibilitu, společnost Microsoft uvedla, že “většina kabelových nebo bezdrátových USB klávesnic a myší bude pracovat s konzolí Xbox One. Ale jak se zdá, tak Microsoft v současné době spolupracuje se společností Razer na na nějaké formě oficiálního hardwaru přímo pro Xbox One, který by se měl na trhu objevit později v tomto roce. Více informací o tomto partnerství bychom se měli dozvědět v dalším vysílání Inside Xbox 10. listopadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno