Slibný AR spinoff projekt franšízy, Minecraft Earth, se blíží předčasnému konci po pandemii COVID-19.

Zatímco herní průmysl je jedním z průmyslových odvětví, kterému se podařilo pandemii COVID-19 překonat lépe než ostatním, trvalé dopady pandemie nadále ztěžují některé vývojové procesy. Bohužel se to podepsalo také na Microsoftu a Mojang’s  Minecraft Earth, který je provozován na podobném principu jako Pokemon GO. Tato slibná mobilní hra totiž toto léto končí.

Společnost Microsoft oznámila, že Minecraft Earth bude oficiálně ukončen 30. června 2021, čímž mobilní hra AR skončí jen něco málo po roce a půl od svého spuštění. Společnost Microsoft konkrétně ve svém prohlášení uvedla, že vypnutí mobilní aplikace je z velké části způsobeno účinky pandemie COVID-19, přičemž poznamenala, že hra „byla navržena na základě volného pohybu a spolupráce, což jsou dvě věci, které se neslučují se současnou globální situací. 

V příspěvku na blogu, který oznamuje konec podpory, společnost Microsoft podrobně uvedla, že dnes byla vydána finální aktualizace pro Minecraft Earth, která hráčům poskytne poslední nástroje, aby si hru mohli užívat dalších 6 měsíců před ukončením. Tato aktualizace bude zahrnovat odstranění všech mikrotransakcí ze hry spolu se snížením časových požadavků na řemeslné zpracování, snížením nákladů na rubíny a poskytnutím sady nových položek, které se budou používat ve tvůrci postav.

Zatímco hra bude definitivně ukončena od 1. července 2021, Microsoft poznamenal, že všem hráčům se zbývajícím zůstatkem rubínů bude přiděleno odpovídající množství Minecoinů, které budou moci být použity v Minecraft Marketplace. Hráči, kteří někdy v mobilní hře něco nakoupili, navíc obdrží zdarma kopii Bedrock verze hry Minecraft pro mobily.

Minecraft  Earth je nyní k dispozici pro iOS a Android.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno