Na stránkách Game Pressu se s recenzemi her od studia Ratalaika nesetkáváte příliš často. Vlastně je u nás Dandy & Randy DX prvním kouskem od studia, které je známo především tvorbou her, u kterých vám platinová trofej nezabere více jak 10 minut. Proč je tomu u této digitální bajky jinak?

Recenzovaná verze: PlayStation 5

Ptáček Dandy a zajíc Randy jsou celoživotní přátelé. Jejich ekonomické vzdělání ale stojí za starou belu a oba kamarádi se na začátku našeho příběhu nacházejí ve finanční krizi. Čirou náhodou se Dandymu dostane do rukou podezřele vyhlížející letáček. Jeho obsah hlásá cosi o zapomenutém pokladu, kdesi v dalekém souostroví. Tonoucí se stébla chytá a netrvá tak dlouho a oba kámoši sedí v letadle směrem za obrovským bohatstvím a nehynoucí slávou.

Hra je vytvořena v povedené PixelArt grafice a hráči se pohybují po mapě, která se skládá z několika propojených obrazovek. Tento systém může leckomu připomínat dungeony ze Zeldy. Kromě postav, které dávají příběhové kampani trochu více tvaru, narazíte i na o něco méně příjemné a komunikativní postavy. S těmi bojujete povětšinou tak, že někde ze země vyhrabete nějakou ředkvičku či meloun a prostě ji po padouchovi švihnete.

Přečti si  Skull and Bones má odstartovat 8. listopadu

Kromě několika různých biomů narazíte i na několik itemů, které vám postup hrou usnadní. Přitahovací lano vám pomůže překonat větší propasti, s lopatou vykopáte kdejaký zlaťák a se sportovníma keckama stihnete všechny časovky s prstem v nose. Ačkoliv hra neobsahuje žádné hardcore hlavolamy a stále jde trochu naproti především lovcům trofejí, tak přece jen nějaké puzzle pasáže obsahuje. Všechny tyto hádanky jsou ale na jedno brdo a povětšinou se jedná o přesunování těžkých bloků na předem určená místa.

Co mě na novince od Ratalaiky potěšilo nejvíce, byl její soundtrack. Ten byl na tento typ her až nečekaně kvalitní a chytlavý. Škoda, že se podobné péče nedočkaly ostatní zvuky a efekty. Jedním z největších lákadel, kromě snadné Platiny, je i možnost kooperace pro dva hráče. Ačkoliv hra nenabízí online režim, tak na konzolích PlayStation si ji s kámošem či kámoškou můžete společně zahrát skrze SharePlay. Dohrát hru stihnete i za jeden příjemný večer.

Přečti si  Trailer na Gotham Knights se zaměřuje na Robina

Hra je tak ideální jak pro lovce trofejí, tak i pro příznivce old-school her a PixelArt klasik. Za dobrý soundtrack, kooperaci pro dva a jednoduché trofeje tak dáváme palec nahoru.

Vývojáři: Ratalaika Games

Vydavatelství: Ratalaika Games

Datum vydání: 29. 4. 2022

Platformy: Xbox, PlayStation (recenze), PC, Nintendo Switch

Česká lokalizace: Ne

PŘEHLED RECENZE
Dandy & Randy DX
7,5
Rádoby arogantní pseudo-hráč, který miluje svého psa a první napití z minerálky. Najdete ho na Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo jako iiiMoryTheory na Twitchi.
minirecenze-dandy-randy-dx-netradicne-kvalitni-ratalaikaHra je ideální jak pro lovce trofejí, tak i pro příznivce old-school her a PixelArt klasik. Za dobrý soundtrack, kooperaci pro dva a jednoduché trofeje tak dáváme palec nahoru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno